Proč Datatrezor?
Bezpečnost
Dokumenty jsou šifrované, vidíte je jen vy a nikdo jiný. Ani banka. Do Datatrezoru se přihlašujete svou bankovní identitou. Nemůže tak dojít ke zneužití přístupových údajů nebo úniku vašich dokumentů.
Dostupnost
Do Datatrezoru se přihlásíte odkudkoliv na světě. Své důležité dokumenty jako třeba zdravotní dokumentaci, smlouvy nebo doklady máte tak pořád u sebe, kdykoliv je potřebujete. Třeba i na dovolené.
Dědění
Usnadněte život svým blízkým. S Datatrezorem budou mít po vašem odchodu všechny důležité dokumenty na jednom místě, aby o nic nepřišli.
K čemu se vám bude Datatrezor hodit?
Srovnání s běžnými online úložišti
Jak si založit Datatrezor?
Datatrezor si založíte do minuty a online. Založit si ho může i ten, kdo není klientem České spořitelny.
- Zaregistrujte se pomocí Bank iD vaší banky.
- Potvrďte vybraný tarif a podepište smlouvu o používání Datatrezoru s Bank iD.
- A je to, máte hotovo.
Jak se data dědí?
- Česká spořitelna je informována o úmrtí majitele.
- Notář zašle dotaz ohledně produktů zůstavitele a Česká spořitelna ho informuje o existenci Datatrezoru.
- Oprávněná osoba prokáže České spořitelně výsledek dědického řízení.
- Česká spořitelna předá obsah Datatrezoru oprávněné osobě a Datatrezor zruší.
Datatrezor je stejným bankovním produktem jako například účet. A stejně jako předá Česká spořitelna oprávněnému dědici účet, předá mu i Datatrezor.
Kolik to stojí?
Chcete se poradit?
Napište
nám e-mail.
datatrezor@csas.cz
Datatrezor si mohou založit občané České republiky starší 18 let.
- Jakmile se Česká spořitelna hodnověrným způsobem dozví o úmrtí majitele, znemožní přístup do Datatrezoru do doby, než se přihlásí oprávněný dědic nebo dědicové.
- Notář pověřený dědickým řízením se České spořitelny dotáže, jaké produkty má zůstavitel v bance. Česká spořitelna zahrne do odpovědi i Datatrezor, který se tím stane součástí dědického řízení.
- V rámci samotného dědického řízení Česká spořitelna umožní do Datatrezoru přístup osobě, která zjišťuje hodnotu pozůstalosti. Dědické řízení končí rozhodnutím o tom, kdo je dědic nebo dědicové.
- Na základě tohoto rozhodnutí pak Česká spořitelna obsah Datatrezoru předá.
- Po předání uložených dat Česká spořitelna obsah Datatrezoru kompletně smaže a zruší ho.
- Uvedený postup představuje nejčastější způsob, jakým se Česká spořitelna účastní dědického řízení. Zákon však upravuje i další způsoby účasti v dědickém řízení a Česká spořitelna s nimi počítá.
Ne. Banka ani její zaměstnanci do obsahu Datatrezoru nemají přístup. Pro banku je obsah Datatrezoru vždy nečitelný, protože jsou data šifrovaná. Více se dozvíte v technické příručce.
Ano, pokud mají vlastní Datatrezor. Vždy se jedná o kopii dokumentu, předaný dokument z vašeho Datatrezoru nezmizí.
Datatrezor má nyní maximální velikost 15 GB. Individuálně můžeme poskytnout i větší prostor. Stačí nám napsat e-mail na datatrezor@csas.cz a my se vám ozveme.
Jakékoli. Soubory ve formátu bmp, csv, htm, html, jpg, jpeg, pdf, png, tiff si můžete v Datatrezoru i zobrazit.
Soubory ostatních formátů si musíte stáhnout. Důvodem je bezpečnostní riziko, spojené s uložením jiných typů souborů, jejichž zobrazení vyžaduje použití další služby, například Microsoft (xlsx, xdoc atp.). Jejich zobrazení přímo v Datatrezoru by znamenalo, že by tato služba měla k vašemu obsahu přístup.
Pokud jste si Datatrezor už v minulosti zaregistrovali, nárok na bezplatné období pro vás neplatí. V případě, že jste se do Datatrezoru ještě nikdy neregistrovali, je možné, že se jedná o chybu. V tomto případě nás prosím kontaktujte na datatrezor@csas.cz, společně to vyřešíme.
Ceník pro soukromou klientelu | PDF (27 kB) |