Abeceda vzdělávání pomáhá
seniorům držet krok s dobou

Učíme seniory zacházet s počítačem tabletem, nebo chytrým telefonem

Než mít nové technologie za strašáka, je lepší si je ochočit. A přijmout je jako praktického pomocníka, který nám usnadní život. Našim studentům nad 55 let pomáháme se základy surfování po internetu, používání chytrých telefonů, aplikací na sdílení zážitků, fotografií apod. Ukazujeme zkrátka seniorům, jak držet krok s dobou – a vnoučaty.

 

Abeceda vzdělávání pro seniory

Co na účastníky čeká?

Může vás zajímat

Na našich kurzech si vše upravíte na míru. Zůstane vám tak jen to, co opravdu potřebujete (např. telefonní kontakty, fotografie či jedna nebo dvě důležité aplikace).
 

Dozvíte se od nás, co spolehlivě platí proti internetovým podvodníkům, reklamě a různým nechtěným e-mailům (říká se jim „spam“, možná už jste ten pojem slyšeli). 
 

Budete se divit, v kolika situacích může moderní telefon člověku pomoci (aplikace Záchranka, jízdní řády, mapy, e-recept). My vám v našich kurzech vše vysvětlíme. 
 

V pobočce vám vše ukážeme na vašem přístroji a zodpovíme dotazy ohledně tarifů. Naučíte se hledat „ztracené“ SMS, fotky a zjistíte, jaké služby máte gratis. 
 

To je aplikace neboli vychytávka, kterou si nahrajete bezpečně do mobilu zdarma. U nás na kurzu se přes něj naučíte posílat zprávy a fotky svým dětem nebo přátelům.
 

Kdepak, vy jste pány situace. Naučíte se, co potřebujete pro sebe a svou rodinu, a pak záleží jen na vás, abyste se svým chytrým telefonem nenechali přechytračit!
 

Příběhy z Abecedy vzdělávání seniorů

Přečtete si zkušenosti těch, kteří mají program za sebou. 

Praha

„Potřebuji kráčet s dobou, nebýt mimo. Až budeme my senioři imobilní, a to všem přeji jen to nejlepší a pevné zdraví, budou se nám moderní technologie hodit. Zajímají mě nové aplikace a třeba internetové bankovnictví je pro mě dnes už naprosto nenahraditelné, je to bezpečné. Zajímala jsem se také o možnosti využití QR kódu. Víte, že třeba QR kódy na koření v samoobsluze vám zobrazí veškeré informace, na co se používá, a k tomu recepty? Takové věci mě baví objevovat.“ 

Paní Astrid
Absolventka kurzu

 

ZŠ Lanškroun

Jste senior a máte o náš program zájem?

Nebo jste rodinný příslušník a rádi byste svého rodiče nebo prarodiče přihlásili?
Stačí napsat SMS nebo zavolat na telefonní číslo, my se ozveme.

✆  736 525 736

Naše další programy

Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout