Příběhy

Získali jsme spoustu reakcí ze škol, které se účastnily programu ABECEDA PENĚZ. Podívejte se na některé jejich jejich zkušenosti.

Podívejte se na video, jak to celé funguje!

Co na celý projekt říkají naši malí podnikatelé?

ZŠ Lanškroun

"Jsem velmi ráda, že jsme se s dětmi mohly zúčastnit projektu Abeceda peněz. Česká spořitelna nás hravou a nenásilnou formou vtáhla do světa podnikání. Děti se díky projektu seznámily s pojmy /byznys, firma, bankéř, marže, kapitál, sponzor, investor, zisk, ztráta, konkurence, náklady, rozpočet, podnikatelský záměr, plán, půjčka, logo…/ Otevřel se jim svět financí, který mohly zažít a prožít. Musely založit firmu, najít pro ni vhodný název, vymyslet logo, zvolit ředitele, bankéře, který vedl účetnictví. Schválit tým, který dohlíží na výrobu, to byly neuvěřitelné zkušenosti mladých podnikatelů. Odměnou pro podnik byla návštěva České spořitelny. Vidět bankovní svět z blízka, tak to byl opravdový zážitek. Vrcholem našeho podnikání byl jarmark, který nám pomohla uspořádat Česká spořitelna. Tomu předcházela velká příprava. Naučit se komunikovat se zákazníkem, oslovit ho, nabídnout mu produkty i to je součást byznysu. Naše podnikání nám přineslo zisk a velký úspěch. Firma ŠIKOVNÉ RUČIČKY ukázala podnikatelského ducha. Díky projektu si vydělala na pobyt v Ekocentru Paleta Oucmanice. Chtěla bych poděkovat České spořitelně za skvělý projekt, který dětem otevřel svět financí." Romana Prokopová

ZŠ Lanškroun
linka

ZŠ Nová škola, Domažlice

""Vážený pane předsedo, dovolte, abych poděkovala touto cestou zaměstnancům České spořitelny za opravdu zdařilý projekt hravého finančního vzdělávání, do kterého jsme se zapojili se žáky ZŠ Nová škola v Domažlicích. Děti si celý projekt velice užily. Hravou formou mohly rozvíjet svoji finanční gramotnost, učit se základům podnikání a manipulaci s penězi. Po celou dobu nám s projektem pomáhali zaměstnanci spořitelny. Děkuji za jejich velice profesní a lidský přístup. Myslím, že jsme si celou akci všichni užili. Pro děti to byl rozhodně nezapomenutelný zážitek. Peníze, které jsme prodejem výrobků vydělali, použijeme na pomoc pro nemocnou Emičku Zouharovou a na školní výlet. S pozdravem třídní učitelka ." Jana Schröpferová

ZŠ Nová škola, Domažlice
linka

ZŠ, Brno, Mutěnická

".....Jinak u dětí sklidily největší ohlas bezpečnostní schránky a pan ředitel. A samozřejmě byly nadšené z dárků, které od Vás dostaly. Zde uvádím některé z bezprostředních reakcí dětí: "Měla jsem výborný den, byli jsme u ředitele a mohli jsme se ho na všechno zeptat." "Moc se mi to líbilo." " Moc jsem si užila soutěže a když jsme byli na prohlídce." "Líbilo se mi všechno." "Moc se mi to líbilo, protože jsem se něco jiného naučila. A taky že jsme něco dostali." " Byla to zábava." S pozdravem, Mgr. Tereza Kučerová ZŠ, Brno, Mutěnická 23"

ZŠ, Brno, Mutěnická
linka

ZŠ SMART, Roudnice nad Labem

"Dobré ráno,ráda bych Vám ještě jednou za celou ZŠ SMART moc poděkovala za páteční exkurzi u vás v bance. Moc se nám líbila pestrost aktivit, které měly děti možnost u vás zažít a vyzkoušet si. Skvělý byl kvíz i prezentace, za jejíž přeposlání taktéž děkujeme. Rádi bychom ji použili i pro ostatní naše žáky a nechali děti, které slyšely prezentaci u vás na pobočce, odprezentovat slidy svým spolužákům. Děti byly nadšené z možnosti podívat se po bance a nahlédnout s vámi do zákulisí takové instituce, jakou pro ně banka bezesporu je. Níže posílám jejich zhodnocení: "Mně se nejvíc líbilo, že nás tam vůbec pustili, že jsme to mohly vidět. A ten trezor, to bylo fakt dobrý!" "A nebo to, jak jsme mluvily s tím pánem přes tu obrazovku. Jak on byl až z Prostějova..." "Co mě nejvíc překvapilo? Asi vidět ten milion! Takový malý balíček..." A jsme moc rádi, že si s vámi mohly děti popovídat o penězích a financích obecně a že i my víme, kolik znalostí se v nich z této oblasti ukrývá :-) Děkujeme za skvělý přístup a vaše nadšení. Těšíme se na další spolupráci, s pozdravem. Lucie S., ZŠ SMART, Roudnice nad Labem"

SMART Roudnice nad Labem
linka

Kde ABECEDA PENĚZ již proběhla?

Přihlaste se s vaší třídou do ABECEDY PENĚZ

Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout