Jak to funguje

Abeceda peněz je bezplatný zážitkový program pro žáky čtvrtých tříd základních škol, který pokrývá celý standard finanční gramotnosti pro první stupeň a je akreditován MŠMT. Po dohodě se školou vybereme jednu ze dvou variant projektu, Abeceda peněz nebo Mini abeceda.

Abeceda peněz

Ikona vlajka

1. Přihlášení třídy

Vše začíná přihlášením třídy či školy. My se se školou následně spojíme, abychom společně probrali vše důležité.

Ikona budova

2. Nahlédnutí do tajů banky

Než se děti vrhnou do akce, pozveme je na pobočku, aby se seznámili s prostředím banky „z druhé strany“ a dáme jim užitečné tipy a rady do startu jejich podnikání. Zapojená třída obdrží od České spořitelny počáteční kapitál ve výši 3 000 Kč na realizaci svého podnikatelského nápadu.

Ikona schody

3. První krůčky v podnikání

Děti v ABECEDĚ PENĚZ vymyslí svůj vlastní podnikatelský plán, zrealizují ho a tím vydělají peníze. Naši zaměstnanci z místní pobočky dávají dětem a paní učitelce po celou dobu společného projektu maximální podporu, aby vše skončilo úspěchem.

Ikona nůžky

4. Výroba a nacvičování

Děti mohou podnikat prakticky v čemkoliv – pečou koláče a chystají kavárnu, vyrábí domácí limonády nebo úžasné keramické předměty a máme také i malé divadelní herce. 

Ikona prodej

5. Prodej výrobků na Jarmarku

Projekt končí jarmarkem na pobočce České spořitelny. Na něm žáci své výrobky prodávají. Čím více návštěvníků přijde, tím budou úspěšnější. Se zvaním hostů pomáhá i místní pobočka České spořitelny, škola a často i zastupitelé města a místních novin.

Ikona balonky

6. Užívání zisku

Výdělek z Jarmarku může třída využít dle svých přání a snů. Určitě si to za odvedenou práci zaslouží.

MINI abeceda

Ikona vlajka

1. Přihlášení třídy

Vše začíná přihlášením třídy či školy. My se se školou následně spojíme, abychom společně probrali vše důležité.

Ikona barák

2. Nahlédnutí do tajů banky

Než se děti vrhnou do akce, pozveme je na pobočku, aby se seznámily s prostředím banky „z druhé strany“ a dáme jim užitečné tipy a rady do dalších fází projektu.

Ikona škola

3. Učíme se ve škole

Děti se s paní učitelkou budou zábavnou formou učit o financích. Připraveny jsou různé druhy výuky, ale vždy tak aby vše děti bavilo a vlastně ani nevěděly, že se učí.

Ikona balon

4. Velké finále a ocenění

Na konci celého projektu po splnění všeho co se od dětí očekává, nás čeká oslava a ocenění všech mladých finančníků :-).

Přihlaste se s vaší třídou do ABECEDY PENĚZ

Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout