Abeceda peněz pro 4. třídu ZŠ

Abeceda peněz učí čtvrťáky hospodařit

 
Čtvrťáci napříč republikou se v zážitkovém programu Abeceda peněz pro 4. třídu učí rozumět světu financí.
S naší podporou si vyzkouší rozjet vlastní podnikání – založí firmu, vymyslí produkt a následně jej prodají na jarmarku. Díky vydělaným penězům je celá třída bohatší nejen o prostředky třeba na školní výlet, ale hlavně o zážitky a vědomosti. Zapojením do programu získají žáci jedinečnou příležitost přemýšlet o správě peněz, ale také o spolupráci a zodpovědnosti. Navíc mají po jeho absolvování zvládnutý celý Standard finanční gramotnosti podle MF ČR.

Jak to funguje

Program probíhá po dobu 3 až 4 měsíců v součinnosti školy
a nejbližší pobočky České spořitelny.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

Přihlášení třídy

Vše začíná přihlášením třídy či školy. Se školou se následně spojíme a společně probereme vše důležité.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

Nahlédnutí do tajů banky

Děti vyrazí na exkurzi do pobočky, aby se seznámily s fungováním banky a koloběhem peněz. Na závěr jim dáme užitečné tipy a rady do startu jejich třídního podnikání.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

První krůčky v podnikání

Hlavním úkolem dětí v projektu je zrealizovat vlastní podnikatelský plán, respektive vybudovat vlastní firmu – vymyslet její název, navrhnout logo a hlavně zvolit a vyrobit sortiment. Každá třída může na rozjezd počítat se vstupním kapitálem 3000 Kč od České spořitelny.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

Výroba a nacvičování

Děti mohou podnikat v jakékoliv oblasti – péct koláče, vyrábět limonády nebo dárkové předměty, ale mohou se z nich stát třeba i divadelní herci. V rámci cvičení matematické a finanční gramotnosti počítají vstupní náklady, stanovují ceny výrobků a vymýšlí strategii prodeje. Po celou dobu mají podporu zaměstnanců České spořitelny i svých pedagogů.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

Prodej výrobků na jarmarku

Projekt vrcholí jarmarkem v pobočce České spořitelny. Na něm žáci své výrobky prodávají. Čím více návštěvníků přijde, tím budou úspěšnější. S propagací jarmarku pomáhá místní pobočka České spořitelny, škola a často i zastupitelé města a lokálních novin.

Abeceda peněz
Ikona vlajka

Zasloužená odměna

Po třech měsících už děti ví jak na peníze :-) Díky výdělku si tak mohou splnit svůj konkrétní sen. Žáci často vydělané peníze darují i na dobrou věc.

Přihlaste se s vaší třídou do ABECEDY PENĚZ

Do Abecedy peněz pro 4. třídu zapojujeme pouze čtvrté třídy. Pro velký zájem máme na 1. pololetí 2019 kapacitu zcela vyčerpánu. Děkujeme za pochopení!

Načítání aplikace
Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout