Časté dotazy

V​še, co potřebujete vědet o programu ABECEDA PENĚZ

Kterákoliv čtvrtá třída základní školy z celé ČR. V případě zájmu můžete zjistit volnou kapacitu ve vašem kraji zde.

Program je nastavený tak, abychom dokázali pokrýt celý ročník, takže se mohou přihlásit všechny třídy, které mají zájem. Případně můžeme program s vašimi dětmi rozložit do prvního a druhého pololetí. 

Dítě se samostatně přihlásit nemůže. Vytiskněte si náš leták a seznamte s programem třídního učitele. Ten pak může přihlásit celou třídu. 

Program ABECEDA PENĚZ je zdarma. Česká spořitelna naopak poskytne vstupní kapitál 3000 Kč.

V programu se děti učí pracovat týmově, proto pracují na úkolech ve skupinách za podpory svého učitele/učitelky a zaměstnanců místní pobočky ČS. 

Vzhledem k podpoře pedagoga a odborníků z ČS věříme, že taková situace nenastane. Od rodičů a blízkých pak lze očekávat podporu na jarmarku, kde budou děti prodávat své služby a výrobky.

První nápady a inspiraci vám ráda představí ČS. Děti se tak dozvědí, jaké výrobky a služby fungovaly jinde. Vaší podnikatelské fantazii se ale meze nekladou a děti podpoříme v jakémkoli nápadu. 

Třída pracuje v týmu a stejně tak se v týmu rozhodne, za co vydělané peníze utratí. 

Dětskou fantazii nechceme omezovat, chceme podpořit vše, s čím děti přijdou. Jediné, co potřebujeme, je, aby pobočka ČS zůstala použitelná pro naše klienty i následující den po jarmarku. :-) 

Ano, je to jedna z doporučených a návštěvníky oblíbených nabídek. 

O tom, co se děti naučí, se dozvíte více zde...

Kontaktujte nás kdykoliv na emailu: abecedapenez@csas.cz. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme. 

Délku programu je možné individuálně upravit, snažíme se přizpůsobit nápadu dětí. Naše doporučení ale je držet se období jednoho pololetí, max. školního roku.

Zatím je ABECEDA PENĚZ otevřená pouze dětem ze čtvrtých tříd. Program je součástí Finanční akademie ČS, ve které brzy nabídneme programy i pro další ročníky. 

Ano, někdy vstupní kapitál není potřeba, přispívají například rodiče nebo škola využije svých zásob materiálu.

Ano. Pokud máte svůj školní profil, dejte všem vědět, že jste se přihlásili do ABECEDY PENĚZ, mluvte o tom, co chystáte… Šiřte svoje pozvánky na Jarmark. Jen mějte na paměti, že i na toto jsou pravidla, která je nutné dodržovat. Více vám v průběhu programu řekne manažer pobočky ČS. 

V nejbližší době vás bude kontaktovat zaměstnanec ČS a přímo od něj se dozvíte vše potřebné. 

Nevadí, určitě ve vaší blízkosti nějakou pobočku najdeme. Spojte se s námi a domluvíme se. :-) 

Přihlaste se s vaší třídou do ABECEDY PENĚZ

Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. 

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout