Příběh Michala Z.

Přečtěte si celý příběh Michala, který si u nás vyřešil svoje bydlení i finance díky službě Moje zdravé finance a osobní bankéřce. Může to být i váš příběh.

Je mi dvacet šest let, před třemi lety jsem dokončil bakalářské studium radiologie. Protože jsem chodil na praxi do jedné pražské nemocnice, tak jsme se do matičky Prahy po ukončení studia s přítelkyní přestěhovali. Moje přítelkyně, tedy vlastně už půl roku manželka, studuje magisterské studium ekonomie a při tom pracuje.

Bydlení jsme řešili drahým nájmem

V Praze jsme bydleli dva roky v nájmu. Viděli jsme, že ceny bytů a nájmů jdou neustále nahoru, ale nemohli jsme se rozhoupat k tak velkému životnímu kroku jako je koupě nemovitosti. Za nájem jsme nakonec měsíčně platili 10 500 Kč a další 4 000 Kč za poplatky.

Dostal jsem nabídku řešení

Až mi jednou zavolali z České spořitelny a pozvali mě na pobočku. Prý že bych mohl ušetřit a taky že mi poradí, jak získat vlastní bydlení. Mám u nich účet už od školy, otevřela mi ho mamka, ale neustále jsem si říkal, že bych měl jít někam jinam že to není moc moderní banka. Tak jsem šel na schůzku s tím, že to konečně vyřeším.

Schůzka mě ale mile překvapila. Na pobočce mi představili službu Moje zdravé finance a probrali se mnou spoustu věcí ohledně mých peněz. Mají super nové internetové bankovnictví, můžu se třeba porovnat s lidmi jako jsem já a zjistit, za co utrácejí oni. Super je, že všechny moje platby se automaticky řadí do různých kategorií a já nemusím nic dělat.

Vyřešili jsme bydlení

Měli jsme za dva roky práce něco naspořeno a nějaké peníze nám ke svatbě dali naši. Díky tomu jsme dostali dobrý úrok. Dneska bydlíme v malém, ale vlastním panelovém bytě na Černém mostě, splátku hypotéky máme 10 300 Kč a poplatky 3 700 Kč. Taky jsem od Spořitelny získal výhodnou cenu elektřiny, zkoušel jsem si nechat spočítat cenu i jinde, ale tady ušetřím na měsíčních platbách 80 Kč. A navíc mám smlouvu na dobu neurčitou, takže žádné závazky jako mívají jinde.

Šetříme i jinde

Začali jsme si hlídat měsíční výdaje a díky skvělé aplikaci se nám daří měsíčně uspořit okolo 400 Kč. Ještě se mi líbí, že to, co mi ukazuje bankéřka – přehled všech produktů se zajímavými grafy, vidím i online.

Každý měsíc nám nějaké peníze zbývají. Koupili jsme si vždycky za tu tisícovku nějakou maličkost do bytu, jako odšťavňovač nebo pánev. Ale protože za pár let plánujeme rodinu a peníze se budou hodit, chystám se za svojí bankéřkou a chceme probrat investování.

Díky službě Moje zdravé finance jsem za rok ušetřil:

12 360 Kč

  • 600 Kč na poplatcích za účet díky odměně za věrnost
  • 4 800 Kč uspoří díky pečlivému hlídání útrat
  • 6 000 Kč díky přestěhování do vlastního bytu
  • 960 Kč na platbách za elektřinu

Přečtěte si i další příběhy