Jak náš jídelníček ovlivňuje stav fauny a flóry

Společně si posvítíme na to, jak na tom naše planeta je. Přinášíme zároveň nápady a tipy, jak přírodě pomoci prostřednictvím malých kroků v našem každodenním životě. V textu u každé epizody najdete i odkazy na zajímavé weby a materiály. V dnešním díle se věnujeme aktuálnímu stavu fauny a flóry. A řekneme si taky, proč bychom měli omezit konzumaci masa.

Pokud máte maso rádi, není nutné se ho vzdávat úplně. Cestou může být reduktariánství, tedy pouhé omezení konzumace živočišných produktů. Zajímá vás tohle téma víc? Máme pro vás pár tipů:

  1. Dokument Nadvláda. Je natočený v Austrálii a dává jasný obraz, jak to dnes vypadá v živočišném průmyslu v rozvinutých zemích. Podívat se můžete i na stránky Hlava na hlavě
  2. Zkuste si zajít na jídlo do veganské restaurace. Jejich přehled najdete třeba na stránkách Soucitně. Pokud chcete zkusit ještě vyšší úroveň, dejte si 30 dní na rostlinné stravě. Recepty a tipy najdete na stránce Veganská výzva
  3. Udělejte si výlet na farmu, která funguje jako azyl pro hospodářská zvířata. Naše tipy: Farma nadějeStatek radosti a Šťastný zvěřinec.
  4. Podpořte nějakou environmentální organizaci. Můžete se stát patronem vybraného živočišného druhu nebo lokality, kterou máte rádi. Případně se zapojit jako dobrovolník.

Pokud máte k tématu otázky a připomínky, napište nám. Věříme, že naše série, kterou najdete na všech podcastových platformách, ve vás vyvolá zájem o další informace k udržitelnosti. Společně tvoříme #silnější budoucnost.