Nová kampaň České spořitelny představuje digitální vzdělávací platformu Skoala
V nové kampani Česká spořitelna představuje digitální vzdělávací platformu Skoala, kterou vyvinula Nadace České spořitelny a již používá více než dva tisíce základních škol v celém Česku. Skoala představuje jednu z nejmodernějších vzdělávacích platforem na českém trhu, která umožňuje učitelům a žákům efektivní a interaktivní výuku finanční gramotnosti a potenciálně i dalších předmětů.
„Podpora vzdělávání je pro Českou spořitelnu klíčová, proto jsme se zavázali k tomu, že do roku 2025 zpřístupníme kvalitní finanční vzdělávání všem dětem v Česku. Jsme rádi, že jsme svému slibu dostáli a děláme výuku o financích zábavnější a interaktivnější,“ shrnuje Monika Hovorková, šéfka značky a komunikace České spořitelny.
Nadace České spořitelny stojí nejen za vývojem inovativní platformy finančního vzdělávání Skoala; za dobu své existence podpořila více než 100 organizací a projektů, které inovují český vzdělávací systém. „Skoala představuje digitální revoluci ve finančním vzdělávání. Je postavena tak, aby byla intuitivní a jednoduchá pro učitele, zároveň využívá zábavu a gamingové prvky, které ocení dnešní žáci,“ doplňuje Dana Brandenburg, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny.
V televizním spotu a navázaných vizuálech Spořitelna prezentuje školy jako kouzelná místa, kde ožívají nejen významné historické osobnosti, ale i zvířata a tropické rostliny, které dětem vykouzlují na tvářích úsměv. Cílem aktivit Skoala je udělat ze škol to nejúžasnější místo na světě.
Na kampani pracoval zavedený kreativní tým z VML pod vedením Tomáše Novotného a z OAK Prague pod taktovkou Terezy Svěrákové a Tomáše Dvořáka. Průvodcem kouzelnou školou je už tradičně Jenovéfa Boková.
„Víme, že vzdělávací aktivity a projekty České spořitelny a její Nadace, jako je Skoala, děti opravdu baví. Jsou důkazem, že škola může být zábavná a inspirativní, může děti učit i fascinovat. Proto v našem příběhu ukazujeme, v co společně věříme: že škola má být tím nejúžasnějším místem,“ říká ke kampani Tomáš Novotný z VML.
Spot produkovala pražská společnost Boogie a režie se ujal Novozélanďan Adam Gunser. Tereza Svěráková, kreativní ředitelka OAK Prague, dodává: „Pro mě je tento projekt dalším potvrzením toho, že Česká spořitelna bere téma silnější budoucnosti opravdu vážně a naplňuje ho užitečným obsahem. Nic nemá na budoucnost větší vliv než investice do mladé generace a jejího kvalitního vzdělávání, proto tuto kampaň vnímám především jako skvělý počin s dlouhodobým dopadem na společnost.“
Celá kampaň začíná 1. srpna a ve všech formátech poběží do konce října 2025. Televizní reklama a kinospot budou doplněny nejrůznějšími OOH formáty včetně těch atypických. Dále pak digitální kampaní, spoluprací s influencery, samostatnou projektovou landing page s vlastním vytvořeným kvízem, tiskovou inzercí a tradičně LCD plochami přímo v pobočkách.
Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:
Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
Profil České spořitelny
Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.
- Jsme první bankou, která se stará o finanční zdraví klientů. Veřejně jsme se zavázali, že do roku 2025:
- Pomůžeme všem našim klientům vytvořit finanční rezervu na nenadálé výdaje
- Zpřístupníme kvalitní finanční vzdělávání všem dětem v České republice
- Pomůžeme milionu našich klientů šetřit si na důchod
- Poskytneme českým firmám 50 miliard na zvýšení konkurenceschopnosti a udržení pracovních míst
- Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
- Naše internetové a mobilní bankovnictví George má více než 2 miliony uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
- Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok desítky miliónů korun.