Zpět na tiskové zprávy

REICO ČS LONG LEASE, která je součástí dceřiné společnosti REICO, kupuje centrum na výrobu plastových obalů společnosti VYVA PLAST v Turnově. Hodnota nové akvizice činí přibližně 161 milionů Kč. Fond tak od zahájení obchodování podílových listů v květnu minulého roku rozšířil své portfolio již o čtvrtou nemovitost. 

„Akvizicí výrobního areálu VYVA PLAST pro fond REICO ČS LONG LEASE pokračujeme v budování portfolia nemovitostí pronajatých na velmi dlouhou dobu s dobře předvídatelným cash-flow. Tato v pořadí již čtvrtá akvizice navyšuje fondový výnos, vylepšuje alokaci na domácím trhu a přispívá k průměrné délce nájemních smluv portfolia fondu více než 15 let,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Centrum na výrobu plastových obalů společnosti VYVA PLAST se skládá ze dvou industriálních budov a jedné administrativní budovy, které jsou vzájemně propojené. Kromě původní průmyslové budovy byl celý komplex postupně vystavěn v letech 2013 až 2020. Celková pronajímatelná plocha objektu je přes 5,83 tisíc m2 a je plně obsazena. Jediným nájemcem nemovitosti je česká společnost VYVA PLAST, přední výrobce plastových obalů nabízející komplexní služby při řešení zpracovatelských požadavků v oblasti vakuového tvarování. Většina tržeb pochází z výroby plastových transportních obalů, které jsou po využítí 100% recyklovány a dále z produktových řešení pro skladování. Klienty společnosti VYVA PLAST jsou společnosti Bosch, Škoda Auto, Foxconn, Velux, Panasonic, SOR a další.

Nemovitost se nachází na okraji Turnova. Leží hned u sjezdu ze čtyřproudé komunikace, která dále pokračuje jako dálnice D10 přes Mladou Boleslav na Prahu a zároveň nedaleko od silnice I35 propojující město s Hradcem Králové. REICO ČS LONG LEASE koupil nemovitost od české investiční společnosti Central Europe Industry Partners, která se specializuje na investice do průmyslových, výrobních i servisních společností ve střední Evropě včetně České republiky. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti Wilsons, TPA Czech Republic a OM Consulting, prodávající využil služby právní kanceláře Rowan Legal, kterou vedl daňový partner Vladimír Hejduk.

Díky této akvizici fond REICO ČS LONG LEASE i nadále drží vysokou zainvestovanost své realitní složky a zároveň prohlubuje svoji regionální diverzifikaci. Celková tržní hodnota portfolia fondu nyní přesahuje 1,5 mld. Kč. Ke konci září investovalo do fondu téměř 13 tisíc podílníků a jeho aktuální dvanáctiměsíční výnos je 5,2 % (k 13. říjnu 2022).

O REICO ČS LONG LEASE

REICO ČS LONG LEASE fond byl založen v lednu 2021 a zaměřuje se na budovy s dlouhodobým pronájmem a bonitními nájemci. Jedná se o druhý retailový nemovitostní fond založený a obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny. Je určen jako doplněk investičního portfolia zejména konzervativním a středně dynamickým investorům, kteří chtějí navýšit výnos své nemovitostní složky. Ve vlastnictví fondu jsou nyní čtyři logistické a administrativní nemovitosti, z toho dvě v České republice a dvě v Polsku.

 

Vyvo Plast

Foto: Centrum na výrobu plastových obalů společnosti VYVA PLAST v Turnově

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,8 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.