Zpět na tiskové zprávy

Spořitelna od 1. července 2022 zvýší úrokovou sazbu u spořicích účtů o 0,75% bodu a u vkladových účtů (termínovaných vkladů) o 0,7% bodu. Nové sazby u spořicích účtů tak mohou dosáhnout až na 4,25 % a u vkladových účtů až na 4,5 %.  

Na sazbu 4,25 % ročně u spořicích účtů dosáhnou klienti, kteří pravidelně investují (minimálně 300 Kč měsíčně), a současně mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či Erste Private Banking.

Klienti, kteří pravidelně neinvestují (mají Plus účet nebo jsou ze segmentu Erste Premier či EPB), získají sazbu 3,25 % ročně. Úroková sazba u Spoření ČS/Premier/EPB se nyní skládá z těchto složek:  

  • Základní úroková sazba 1,5 % 
  • Bonusová sazba 1,75 % (do odvolání) 
  • Bonusová sazba 1 % za pravidelné investování (bez časového omezení) 

U vkladových účtů Spořitelna zvyšuje sazby pro všechny doby uložení. U vkladového účtu s dobou uložení tři měsíce bude nově sazba 3,7 % ročně a u vkladových účtů s dobou uložení šest a dvanáct měsíců pak 4,5 % ročně. 

Nové sazby se vztahují na vkladové účty založené od 1. července 2022. U již založených účtů se nová sazba nastavuje při obnovení pro další cyklus.

Spořicí účet (výhody Plus účtu) využívá již více než 1,85 milionu klientů, což je 90 % primárních bankovních klientů Spořitelny. Finanční rezervu alespoň ve výši tří měsíčních platů má však měně než polovina z nich. Pravidelně měsíčně investuje 320 tisíc klientů, přičemž průměrná výše částky, kterou klienti investují, se pohybuje okolo tří tisíc korun.

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz   
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,9 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.