ČS NEMOVITOSTNÍ FOND, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, a.s., rozšiřuje své realitní portfolio o druhou část logistického areálu Panattoni Park Tychy ležícího mezi polskými městy Tychy a Bieruň. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 1.4 mld. Kč (55 mil. EUR). Celkový počet nemovitostí v portfoliu fondu se tak zvýšil na 20, přičemž podíl industriálních nemovitostí na portfoliu ČS NEMOVITOSTNÍHO FONDU se zvýšil na 14 %.

Panattoni Park Tychy DC2 je zcela nová, prémiová logistická nemovitost, která byla kompletně dokončena v druhé polovině minulého roku. Její součástí jsou zejména skladové prostory o celkové pronajímatelné ploše 60,7 tisíc m2, která společně s budovou DC1 pořízenou ČS NEMOVITOSTNÍM FONDEM loni v červenci přesahuje 115 tisíc m2. Logistický park Panattoni Park Tychy DC2 je plně obsazen jediným nájemcem, mezinárodním obchodním řetězcem Action, který v Evropské unii provozuje téměř 1700 obchodů, a to zejména ve Francii, Belgii, Nizozemsku, Německu, Rakousku, České republice a Polsku.

„Akvizice budovy Panattoni Park Tychy DC2 představuje další významný nárůst v alokaci ČS NEMOVITOSTNÍHO FONDU do sektoru průmyslových nemovitostí. Zároveň tak vytváříme prostor pro navýšení našeho úvěrového portfolia za výhodných podmínek s pozitivním dopadem pro výnos fondu“, říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě polského hornoslezského regionu, která je druhou největší industriálně logistickou oblastí v celém Polsku a aktuálně tvoří 18 % z celkové nabídky industriálních ploch v zemi. Panattoni Park Tychy DC2 leží dva kilometry od silnice A44, která je napojena na páteřní dálnici A4 propojující polská města Krakov, Katowice a Vratislav s německou Chotěbuzí. Budova aspiruje na environmentální certifikaci BREEAM Excellent.

ČS nemovitostní fond koupil nemovitost od společného podniku vedoucího developera logistických nemovitostí společnosti Panattoni Europe a investiční společnosti Griffin Real Estate. Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS, TPA, Arcadis a Cushman & Wakefield.

Akvizicí Panattoni Park Tychy DC2 zvýšil ČS nemovitostní fond podíl industriálního sektoru ve svém portfoliu na 14 % a zároveň prohloubil svoji sektorovou a regionální diverzifikaci. Součástí portfolia fondu je nyní 20 nemovitostí s celkovou tržní hodnotou téměř 34 mld. Kč. Do fondu investovalo ke konci listopadu 2021 přes 102 tisíc podílníků, jeho výnos v minulém roce dosáhl 2,5 % a za posledních 10 let v průměru cca 2,9 % ročně (k 31. 12. 2021).

ČS NEMOVITOSTNÍ FOND byl založen v únoru 2007 a je největším a zároveň nejstarším českým realitním fondem. Je určen zejména konzervativním investorům. Ve vlastnictví fondu je nyní osm nemovitostí v České republice, sedm na Slovensku a pět v Polsku.
 

ČS NEMOVITOSTNÍ FOND kupuje druhou část logistického areálu Panattoni Park Tychy v Polsku

Panattoni Park Tychy DC2 v Polsku

linka

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS 
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz
E-mail: tiskovecentrum@csas.cz    
                                                                    

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s více než 4,5 milionu klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Máme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti retailových i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George má 1,8 milionu uživatelů a je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.