Česká spořitelna uspěla v soutěži Zlatá koruna a za své produkty a služby si odnesla hned tři zlaté medaile – za nejlepší hypotéku, platební kartu Visa Infinite k účtu Erste Premier a firemní úvěr Nová krev. Úspěch slaví také naše dceřiné společnosti - Stavební spořitelna ČS a Penzijní společnost ČS. V kategorii společenská odpovědnost získal stříbrnou medaili projekt zaměřený na finanční vzdělávání dětí Abeceda peněz.

„V kategorii hypotéky se nám podařilo obhájit prvenství potřetí za sebou. Během celého roku 2018 se nám podařilo uzavřít přes 24 000 nových hypotečních úvěrů v celkovém objemu téměř 54 miliardy korun, přičemž objem našeho portfolia hypoték překročil 250 miliard korun. Podařilo se nám zjednodušit a zlepšit hypoteční proces pro klienty a pokračovat v digitalizaci v rámci hypotéky online,“ uvedl Radek Vachulka, manažer bydlení České spořitelny.

„Klienti na naší prémiové kartě Visa Infinite k účtu Erste Premier oceňují širokou škálu nadstandardních služeb, jako je cestovní pojištění, vstupy do letištních salónků nebo asistenci v případě ztráty karty,“ řekla Petra Ondrušová, ředitelka Erste Premier.

„Velmi nás těší, že Visa Infinite opět zaujmula veřejnost a obhájila prvenství i v letošním roce. Platební kartu pro ty nejnáročnější klienty jsme s Českou spořitelnou představili na českém trhu v roce 2009. To, že se karta dodnes těší tak velkému zájmu je pro nás důkazem dobře odvedené práce. Visa je dnes pátou nejhodnotnější značkou světa a díky spolupráci s Českou spořitelnou se Česko řadí mezi evropské lídry v počtu vydaných karet Visa Infinite a jejich aktivních uživatelů,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku a Slovensko.

„Po loňském stříbru náš produkt Nová krev porota letos ocenila kovem nejvyšším. Pro všechny, kteří chtějí podnikat, jsme připravili Firemní úvěr Start up ČS Nová krev ve výši až 600 tisíc Kč na rozjezd podnikání. Úvěr poskytujeme bez zbytečného papírování, bez podnikatelské historie a navíc s garancí Evropského investičního fondu,“ poznamenala Taťána Němcová, Product owner squadu Start a rozvoj podnikání.

Kompletní výsledky soutěže najdete na oficiálních stránkách Zlaté koruny.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
Tel.: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz

E.mail: tiskove_centrum@csas.cz
Tel.: +420 731 647 004                                                                         

Profil České spořitelny

Jsme nejstarší českou bankou, naše kořeny sahají až do roku 1825. Naším cílem je vést jednotlivce, firmy a celou společnost k prosperitě. Jsme největší bankou v České republice s takřka 5 milióny klientů a zároveň bankou nejdostupnější - disponujeme největší sítí poboček a bankomatů. Máme relevantní nabídku pro všechny typy zákazníků od individuálních klientů a malých a středních firem až po velké korporace a veřejný sektor. Hrajeme významnou roli v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 jsme součástí evropské bankovní skupiny Erste. Naše postavení nám dovoluje udávat trend v technologických a digitálních inovacích a zavádění nových služeb a produktů.

  • Zaujímáme vedoucí tržní pozici v oblasti klientských i firemních úvěrů, hypoték i v celkových vkladech. Našich služeb využívá každá druhá municipalita v České republice.
  • Jsme jedinou bankou na trhu, která umožňuje získat půjčku zcela online, aniž by žadatel musel být naším klientem..
  • Naše internetové a mobilní bankovnictví George je nejvyužívanější bankovní digitální službou na trhu.
  • Nadace České spořitelny je největší bankovní nadací v ČR. Zaměřuje se především na systémové změny ve vzdělávání a v sociálním podnikání. Do podpory projektů v těchto oblastech a dalších obecně prospěšných programů investuje každý rok v průměru 60 miliónů korun.