Česká spořitelna všem klientům bez rozdílu nově garantuje jednu z nejnižších úrokových sazeb na trhu s půjčkami. Při sloučení stávajících úvěrů v souhrnné částce 300 tisíc Kč, délce splatnosti 9 let a řádném splácení činí úroková sazba pouze 5,9 % ročně.

Nezřídka se stává, že si člověk vezme nevýhodnou půjčku. Ať už z jakéhokoliv důvodu - někteří si potřebují pořídit konkrétní věc okamžitě a nemají čas příliš se zabývat podmínkami, jiní si vezmou věc do domácnosti na splátky třeba ve více obchodech. Výsledkem je, že člověk má příliš mnoho půjček najednou a ztrácí přehled o splátkách - různé půjčky v různé dny, zároveň nemá nejvýhodnější podmínky na trhu.

V rámci služby Moje zdravé finance jsou naši bankéři schopni poradit klientům s rozpočtem a nalézt možnosti, jak ušetřit. Jednou z takovýchto možností je bezpochyby konsolidace (sloučení) stávajících půjček do jedné. Pokud si klient půjčí částku 300 tisíc Kč na dobu 9  et a řádně ji splácí, má garanci jedné z nejnižších sazeb na českém bankovním trhu, a to pouze 5,9 % ročně.

Česká spořitelna pomohla i klientovi, který měl před konsolidací celkem 27 úvěrových produktů u 6 společností v celkové výši 700 tisíc korun. Měsíčně musel ze svého rozpočtu vydat přes 31 tisíc korun, roční úroková sazba u většiny úvěrů přesahovala 30 %. Po konsolidaci všech těchto produktů do jednoho úvěru u České spořitelny klesla měsíční splátka na 8 tisíc korun a úroková sazba na 5,9 %. Klient tak měsíčně uspořil přes 23 tisíc korun do rodinného rozpočtu,” doplňuje Veronika Benešová, manažerka nezajištěných úvěrů České spořitelny.

Takovýto příklad z praxe ukazuje, že lze bez problémů a velice snadno sloučit všechny typy bankovních i nebankovních půjček pro soukromé účely, kreditní karty, kontokorenty, půjčky od splátkových společností i některé typy malých půjček (tzv. půjčky do výplaty nebo mikropůjčky). Česká spořitelna se řídí principy zodpovědného úvěrování, díky službě Moje zdravé finance proto nastaví takové podmínky, aby byl klient schopen splácet a reálně vylepšil i svůj měsíční rozpočet.

Konsolidace se oproti klasickým půjčkám těší rostoucí oblibě. V roce 2016 byl podíl konsolidací na celkovém prodeji půjček 39 %, o rok později tento podíl vyskočil na 45 %.

Konsolidace půjček umožňuje sloučit stávající půjčky do jedné, snížit splátku a zvýhodnit si podmínky půjčky. Při řádném splácení navíc Česká spořitelna klientům odpouští až 15 splátek, mohou tak ušetřit až 60 tisíc Kč. Splátky lze navíc v průběhu splácení zdarma snížit, zvýšit nebo změnit datum splácení a případně i odložit. Průměrná výše půjčky po sloučení u České spořitelny činí 270 tisíc korun, zároveň evidujeme, že o něco málo více si půjčují naši klienti v Ústeckém, Plzeňském a Karlovarském kraji, nejméně v Praze.

Filip Hrubý
Tiskový mluvčí ČS
Tel: +420 775 011 550
E-mail: fhruby@csas.cz

E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Tel: +420 731 647 004