ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje investiční společnost REICO České spořitelny, uskutečnil akvizici, která se zařadí k největším retailovým transakcím ve střední Evropě tento rok. Portfolio nemovitostí rozšířil o obchodní centrum Galeria Sloneczna v polském městě Radom. V krátké době investoval do druhé nemovitosti v Polsku a rozšiřuje tak svou pozici na tamním trhu. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 4,3 mld. Kč (164 mil. EUR). REICO IS ČS koupilo nemovitost od americké pojišťovací skupiny, která rovněž provedla development budovy v rámci společného podniku AIG/Lincoln (nyní White Star Real Estate).

„Akvizicí Galeria Sloneczna jsme prohloubili nejen regionální diverzifikaci nemovitostních aktiv fondu, ale zejména se nám podařilo výrazně rozšířit jejich sektorovou diverzifikaci. Obě změny se tak pozitivně promítnou do výnosu fondu a zároveň posílí jeho dlouholetou stabilní výkonnost,“ říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.

„Galeria Sloneczna je dominantní nákupní centrum v centru města obsluhující spádovou oblast až 700,000 obyvatel. Se svým mixem nájemců obsahujícím rozličné zábavní, gastronomické a módní koncepty si může dlouhodobě zachovat svoji dominantní pozici na trhu a reagovat na nejnovější trendy internetového obchodu,“ dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS.“

Touto akvizicí rozšíří ČS nemovitostní fond své portfolio na 13 budov. Jejich celková tržní hodnota nyní přesahuje 19 mld. Kč. Do fondu investovalo ke konci srpna 2017 přes 59 tisíc podílníků a jeho výnos za posledních 5 let byl 2,59 % ročně (k 21. září 2017).

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007 a je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní státních dluhopisů. Ve vlastnictví fondu je šest nemovitostí v Praze, tři nemovitosti v Bratislavě a po jedné budově ve Varšavě, Radomi, Brně a Českých Budějovicích.

Galeria Sloneczna je dvoupatrové obchodní centrum se 164 obchodními jednotkami, jehož součástí jsou podzemní i nadzemní garáže. Celková pronajímatelná plocha nemovitosti činí zhruba 40,9 tisíc m2 a obsazeno je 93 %. Mezi největší nájemníky patří mezinárodní oděvní značky Reserved, Zara, H&M, T.K. Max, , francouzský hypermarket Carrefour, multiplex Multikino, sportovní řetězec InterSport a lokální obchodní řetězec se spotřebním zbožím RTV EURO AGD.

Nemovitost byla postavena v roce 2011 společnosti Porr, development budovy provedla lokální pobočka americké společnosti AIG/Lincoln (nyní White Star Real Estate), která je v České republice známa zejména díky developmentu rozsáhlého administrativního komplexu The Park na pražském Chodově a Campus Square v Brně.

 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

František Bouc
Tiskové centrum FSČS