• Erste Corporate Banking je Gold Partnerem Týdne podnikání v Česku (14. - 20. listopadu 2016)
  • Podpora malých a středních firem (SME), inovací a podnikatelských start-upů je strategickým záměrem Erste Corporate Banking i České spořitelny
  • Během dvou let plánuje Česká spořitelna rozdělit menším start-upům 550 mil. Kč v kampani „Hledá se Nová krev pro české podnikání“
  • Další prostředky mohou začínající podnikatelé čerpat v programu INOSTART, využít mohou i mentoringu sociálního bankovnictví či podnikatelské inkubátory

Máte zajímavý inovační projekt či podnikatelský nápad. K rozjezdu vám ale chybí finance anebo poradenství, jak nejlépe nápad realizovat. Užitečné rady a tipy, jak na to, získají zástupci malých a středních firem či podnikatelé během 4. ročníku Týdne podnikání (14. - 20. listopadu 2016), jehož hlavní akcí bude Summit Týdne podnikání 15. listopadu 2016 ve Slovanském domě v Praze. Exkluzivním finančním partnerem (Gold Partner) akce je Erste Corporate Banking, korporátní banka České spořitelny.

Právě podpora malých a středních firem (SME), a také začínajících podnikatelských start-upů, je pro Českou spořitelnu i Erste Corporate Banking strategickým záměrem. Podnikatelé a také malé a střední podniky do banky pravidelně chodí se svými nápady či inovacemi a získávají podporu na jejich realizaci jak ve formě úvěrování, tak i poradenství či zprostředkování dotací. Začínající inovativní podnikatele podporuje Česká spořitelna i prostřednictvím financování z programu INOSTART, na kterém spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu a s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB). Umožňuje inovativním start-upům investovat až 15 mil. Kč.

Usnadnit podnikatelské začátky živnostníkům pomáhají také nové úvěry menším start-upům. „O start-upové financování je opravdu velký zájem. V programu Nová krev jsme za necelý půlrok už profinancovali více než tisícovku nových podnikatelských projektů,“ řekl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny. V kampani „Hledá se Nová krev pro české podnikání“ nabízí banka začínajícím podnikatelům nový nezajištěný Firemní úvěr Start-Up České spořitelny. Na rozjezd podnikání nabízí úvěr až 650 tisíc Kč a nepožaduje doložení podnikatelského plánu. Úvěr je bez poplatku za zřízení, vedení i předčasné splacení a je dostupný pro podnikatele od okamžiku založení živnosti až do tří let provozování firmy. Peníze nabízí Česká spořitelna díky smlouvě s Evropským investičním fondem (EIF). Celkem tak do dvou let českým start-up projektům rozdělí 550 mil. Kč.

Začínajícím podnikatelům nabízí banka i mentoring, a to v programu sociálního bankovnictví České spořitelny. Konzultace se zkušeným poradcem jim ušetří starosti, sníží náklady i rizika podnikání (www.krokzakrokem.cz).

Podnikatelské inkubátory Česká spořitelna podporuje ve spolupráci s předními domácími univerzitami. S Vysokou školou ekonomickou řeší projekty v podnikatelském inkubátoru xPort, s Českou zemědělskou univerzitou v inkubátoru Point One, s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Inovačním centru Ústeckého kraje a s Univerzitou Palackého ve Vědeckotechnickém parku a Nadačním fondu Univerzity Palackého.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí FSČS

tiskove_centrum@csas.cz

František Bouc
Tiskové centrum ČS