Vivus Argentinská

Identifikační údaje projektu

Developer, investor

Prodej

Cení bytů viz nabídka bytů na webových stránkách vivus.cz.

Jaká je průměrná cena bytů?

Průměrná cena bytů je 90 tisíc korun za metr čtvereční včetně DPH. V ceně jsou již zahrnuty i ceny sklepů, balkonů, lodžií a teras, u všech přízemních bytů i cena předzahrádek až do velikosti 159 metrů čtverečních. Cena krytého garážového stání je ve výši 402 500,- CZK včetně DPH.

Popis lokality

Bytový projekt Vivus Argentinská představuje především moderní a atraktivní bydlení v nejvíce se dynamicky rozvíjející lokalitě Prahy 7 – Holešovice jen 400 m od metra. Výborná dopravní dostupnost, za 10 minut se pohodlně dostanete metrem a tramvají ze stanice Nádraží Holešovice do centra města. Přilehlá komunikace Argentinská rovněž zajišťuje rychlou dopravní dostupnost autem. Zdejší polohu ocení nejvíce obyvatelé cestující často směrem na Mladou Boleslav či Teplice, díky blízkosti tunelového komplexu Blanka se však podstatně zkvalitnila také doprava do severozápadních oblastí Prahy. V blízkém okolí projektu naleznete hustou síť obchodů a služeb včetně dalších prvků občanské vybavenosti. Holešovice představují oblíbenou destinaci moderní architektury a designu uměleckého centra DOX jen 290 m, kultury La Fabrika 550 m, vyhlášené hudební kluby SaSaZu nebo Mecca a bohatého společenského života. K výhodám lokality také patří blízkost řady míst pro sport a relaxaci, FITINN Fitness studio 350 m, oblíbený park Stromovka, cyklostezky okolo řeky, golfový club GolfYacht Prague a mnoho dalších míst pro trávení volného času a odpočinku. V přilehlých ulicích je celá řada restaurací, kaváren a barů. Například vyhlášená restaurace Kolkovna Argentinská 550 m v novém komplexu ArtGen Office Gallery s tou nejlepší tradicí českého piva Pilsner Urquell z tanku a vynikajícího českého jídla a mnoho dalších moderních konceptů kulinářské kuchyně.

developerský projekt Vivus Argentinská
developerský projekt Vivus Argentinská

Popis projektu

Podél ulice Argentinské, tvořící západní hranici projektu, je navržen sedmipodlažní obytný trakt půdorysného tvaru písmene „U“ výškově navazující na sousední stávající obytnou zástavbu na jihu. Tento celek je hmotově členěn na 4 části (objekty A, B1, B2 a C) navzájem oddělené prosklenými komunikačními jádry s barevně akcentovanými výtahovými šachtami. Jižní nárožní objekt „A“ podél ulice U Průhonu svojí hlavní hmotou respektuje uliční čáru. Jeho průběžné balkony nad ustoupeným parterem jsou navrženy jako uzavíratelné pomocí skleněných posuvných prvků. Výrazné grafiky jižní fasády je dosaženo kontrastem pásů. Objekty „B1 a B2“ jsou koncipovány jako bariérové z důvodu blízké rušné hlavní ulice Argentinská, vytvoří protihlukovou bariéru tvořenou chodbami bytů a společných částí domu.

V prostoru vnitrobloku je mezi obytné dvoutrakty umístěna dvojice pětipodlažních bytových domů „D1 a D2“ navzájem propojených komunikačním jádrem. Východní a západní fasády těchto objektů jsou členěny nepravidelně rozmístěnými lodžiemi. Jižní a severní fasády jsou koncipovány jako uzavřené, členěné pouze centrálně umístěnými okny a porostlé například popínavou zelení. Celý obytný soubor doplňuje jedinečný čtyřpodlažní viladům označený jako „E“, umístěný v parkově upravené severní části řešeného území, jehož jižní fasáda je obdobně jako u objektů „D1 a D2“ členěna nepravidelně rozmístěnými balkony.

Projekt Vivus Argentinská vzniká v centrální části lokality Prahy 7 – Holešovice a nabídne veškeré pohodlí i komfort městského života jen několik málo metrů od stanice metra Nádraží Holešovice.

Termíny výstavby a další informace

Jaro 2018 byla zahájena výstavba bytového projektu, plánovaná připravenost ke kolaudaci podzim 2020. Předpokládané investiční náklady dosáhnou až jedné miliardy korun.

Všechny budovy jsou koncipovány jako různorodé objekty s odlišným členěním, materiálovým řešením fasád a velkou variabilitou půdorysů a velikostí bytů. Více jak osmdesát procent bytů má dispozice 2+kk či 1+kk, patnáct procent 3+kk a zbytek větší byty s rozlohou až 92 metrů čtverečních. Prodej byl zahájen v lednu 2018.

developerský projekt Vivus Argentinská

Další projekty