Friends 24

Pošlete peníze komukoliv za 10 vteřin, aniž byste znali jeho číslo účtu.

FRIENDS 24

S čím vám aplikace pomůže:

  • Poslat jednoduše peníze komukoliv bez nutnosti znát číslo účtu (i do cizí banky v ČR). Můžete přitom využít libovolný kontakt na příjemce - e-mail, telefon, libovolný messenger nebo kontakt na sociální síťi
  • Vést si jednoduchý dlužníček - komu za co dlužíte vy nebo kdo pár korun dluží vám

3 miliony Kč

rozešlete měsíčně svým známým

Často se ptáte

Princip je jednoduchý - aplikaci si stáhnete do telefonu a spárujete se svým účtem u České spořitelny. Pokud potřebujete někomu převést peníze, v aplikaci si zvolíte částku a napíšete příjemci vzkaz. Volitelně ještě můžete platbu zabezpečit domluveným heslem. Aplikace Vám pak dá na výběr, jakým způsobem chcete peníze poslat. Tato nabídka se liší telefon od telefonu - podle toho, jaké komunikační aplikace máte nainstalované. Je jen na Vás, kterou z nich použijete. Většinou to bude e-mail, SMS nebo nějaký messenger. Vybraná aplikace se Vám otevře s vyplněným vzkazem a unikátním odkazem (URL). Vyberete příjemce a zprávu odešlete. Příjemce si odkaz otevře, do jednoduchého formuláře vyplní poprvé číslo svého účtu - a to je vše. Brzy na jeho účet přijdou peníze - a jeho číslo účtu si pro příště už zapamatujeme.
Každý odkaz je naprosto unikátní a nelze vytvořit uměle takový, který by provedl platbu bez Vašeho vědomí. Pokud chcete, můžete navíc platbu zabezpečit vzájemně domluveným heslem (to si ale s příjemcem řekněte jiným způsobem, nikdy ho nepište do zprávy s odkazem). Každý odkaz je platný pouze jednou, jakmile si příjemce peníze vyzvedne, odkaz se zneplatní a nikdo ho nemůže zneužít. Aplikace Friends 24 sama je zabezpečena PINem, gestem nebo otiskem prstu - nikdo jiný než Vy se k ní tedy nedostane.
Výše jedné platby je omezena na 10 000 Kč. Celkem můžete poslat až 30 000 Kč za den.
Peníze můžete poslat skoro jakoukoliv aplikací, kterou používáte pro komunikaci s přáteli. Nejčastěji to bude e-mail, Messenger, WhatsApp, Viber, SMS - ale fungují i další, například Google Hangouts, Skype, Slack a podobně.
Heslo pro přijetí zvyšuje bezpečnost platby Friends 24. Vytváří ho zadavatel platby. Pro zvýšení bezpečnosti je potřeba, abyste si toto heslo předali jiným způsobem, než jakým si posíláte platbu.
Pokud si příjemce zapomněl platbu vyzvednout nebo si nejste jisti, zda jste mu správně odeslali zprávu, můžete mu zprávu poslat znovu (peníze se v každém případě pošlou pouze jednou, je jedno, kolikrát odešlete zprávu).
Aplikace je zdarma. Převod peněz službou Friends 24 stojí stejně jako jiná platba v internetovém bankovnictví - přesná cena tedy závisí na nastavení Vašeho účtu a doplňkových služeb.
Zkuste funkci “doporučit známému”, kterou najdete v menu aplikace nebo na přehledu plateb. Doporučení se posílá stejně jako platba. Vyberete tedy aplikaci pro odeslání doporučení a následně příjemce. Doporučení lze sdílet i přes sociální sítě.
Po pěti neúspěšných pokusech o přihlášení se aplikace odregistruje. Pro opětovnou registraci je potřeba znovu zadat klientské číslo a heslo (stejné jako pro internetové bankovnictví), opsat autentizační kód z SMS zprávy a zvolit přihlašovací metodu: PIN, gesto nebo otisk prstu.
Poslání platby je ve skutečnosti pouze vzkaz příjemci, že si peníze může vyzvednout. Transakce se vytvoří a v internetovém bankovnictví ji uvidíte až v momentě, kdy příjemce platbu přijme. Do té doby máte také možnost tuto platbu v aplikaci Friends 24 zrušit. Odkaz pro příjem platby pak okamžitě přestane fungovat.
Platbu můžete až do vyzvednutí příjemcem kdykoliv smazat přímo v aplikaci Friends 24. Tím přestane odkaz fungovat a přestože příjemce obdrží odkaz, nebude si moct peníze vyzvednout.

Pro vaši bezpečnost