Financování nemovitostí

Česká spořitelna patří mezi nejaktivnější banky v oblasti financování nemovitostí, realitních investic a hypotečních obchodů

 

V roce 2016 pokračoval realitní trh rezidenčních i komerčních nemovitostí ve výrazném oživení a Česká spořitelna byla prostřednictvím svých služeb přítomná ve většině významných transakcí.

Nekonsolidovaný zůstatek všech nemovitostních úvěrů poskytnutých Českou spořitelnou ke konci roku 2016 činil 278,3 mld. Kč v hrubé hodnotě, což představuje meziroční nárůst o 10 %. Hypoteční úvěry rostly ve všech segmentech, přičemž z celkové sumy představují úvěry podnikatelům, firmám a komunálním klientům 68,8 mld. Kč.

Kvalita portfolia je trvale velmi dobrá, a to jak z pohledu ratingu či vyvážené struktury portfolia, tak s ohledem na kvalitu financovaných aktiv. O tom, že tým realitních obchodů má za sebou úspěšný rok, svědčí i vítězství v kategorii Banka roku, které Česká spořitelna zaznamenala v rámci CIJ Awards Czech Republic.

Prestižní ocenění získala Česká spořitelna v šestnáctileté historii soutěže teprve podruhé. CIJ Awards jsou ocenění udělovaná mezinárodním realitním magazínem CIJ Journal. O vítězství České spořitelny rozhodly hlasy 500 realitních expertů a klientů. Hodnotili jak účast banky na nejvýznamnějších transakcích, tak i přístup členů týmu realitních obchodů vůči klientům.

Kam dále