Finanční instituce

 

 

 

Česká spořitelna neustále rozvíjí a prohlubuje spolupráci s pojišťovnami, penzijními fondy, investičními společnostmi a udržuje si tak vedoucí postavení na rostoucím trhu nebankovních platebních institucí. Při poskytování služeb segmentu finančních institucí se více zaměřujeme na nové platební metody v oblasti cash managementu, produktů finančních trhů a specializované služby, jako například depozitář, custody a zprostředkování výplat výnosů z cenných papírů.

Česká spořitelna pokračovala v roce 2017 v úspěšném prodeji produktů a služeb stávajícím klientům a díky několika významným akvizicím potvrdila svoji pozici v segmentu finančních institucí. Česká spořitelna nadále rozvíjela a prohlubovala spolupráci s pojišťovnami, penzijními fondy a investičními společnostmi. Strategie poskytování služeb segmentu finančních institucí se více zaměřila na nové platební metody v oblasti cash managementu, produktů finančních trhů a specializované služby, jako například depozitář, custody a zprostředkování výplat výnosů z cenných papírů. V průběhu roku 2017 se Česká spořitelna také připravila na novou legislativu PSD2, což umožní obsloužit v rámci rozvíjejícího se otevřeného bankovnictví nově vznikající segment, tzv. TPP. V oblasti korespondenčního bankovnictví Česká spořitelna rozvíjela obsluhu významných bankovních klientů využívajících produkty zaměřené na poskytování platebních řešení v českých korunách a zahraničních měnách. Mezi klienty se zařadily další bankovní instituce, které s CZK platebním businessem začínají nebo přešly od konkurence.

Česká spořitelna velmi intenzivně spolupracuje s ostatními členy Erste Group a prostřednictvím společné platformy nabízí klientům komplexní platební řešení v celém středoevropském regionu.

Kam dále

×
George
Česká spořitelna
Bankovnictví budoucnosti.
Stáhnout