Zpět na časté dotazy

Jak se daní výnosy z prodeje fondů?

Danění výnosů je otázka na daňového poradce. Hraje tam roli řada individuálních okolností a banka se v této oblasti nesmí vyjadřovat.

Výnosy z obchodování na finančních trzích by měly být uvedeny ve vašem daňovém přiznání. Z těchto transakcí banka neodvádí srážkovou daň.

Obecně po třech letech od pořízení jsou výnosy z podílových fondů osvobozeny.

Více informací naleznete v zákoně č. 586/1992 Sb. z roku 1992, § 4, bod w) a x) na stránkách Ministerstva financí ČR.