Jiří (85): Už jsem byl na dvou kurzech Abecedy a těším se na další. Pořád se něco učím

Rodina

4. června 2020

3 minuty

Senioři objevují svět moderních technologií. Pracovat s mobily, tablety i počítači si zkouší v kurzech Abeceda vzdělávání, které pro ně připravuje Česká spořitelna. Pan Jiří Synek (85) je jedním ze spokojených účastníků.

Proč jste se do kurzů přihlásil?

Doslechl jsem se o nich při návštěvě pobočky a zaujalo mě to. Program sliboval přesně to, co jsem potřeboval. Přihlásil jsem se na kurz a postupně se tam naučil, jak zacházet s tabletem. Pak jsem se rozhodl zkusit to ještě jednou, abych se naučil používat i mobil. Chtěl jsem se naučit vše, co mi technologie nabízí. Zároveň jsem si procvičil paměť.

Co vám kurz přinesl?

Mám telefon s Androidem a dnes si díky kurzu můžu nastavit zasílání informací. Např. z iDNES a dalších webů mi už chodí zprávy automaticky. I v dalších věcech jsem se posunul a mám radost, že už nezaostávám. Vidím, že se mi moderní telefon denně skutečně hodí.

Za kterou funkci v telefonu jste nejvíce rád?

Nastavil jsem si George. Také si nemůžu vynachválit WhatsApp. Tam jsem denně v kontaktu s rodinou, vnoučaty. A naučil jsem se pracovat s fotografiemi.

Uvítal byste další kurzy?

Rozhodně ano, čekám, až to spustíte. Potřebuji si ve svém věku cvičit paměť, opakovat si a učit se nové věci. Určitě se na kurz přihlásím.

Můžu si Vás vyzkoušet? Pošlete mi svoji fotku přes WhatsApp?

No, samozřejmě, hned posílám.

Pokračujte dále