Cyklista v lese

3.7.2018

Z kancelářské krysy závodnicí MTB za jediný den

Jak začít s jízdou na horském kole a odjet svůj první závod? V podstatě stačí jediné – přihlásit se a prostě vyrazit. Pokud už ovšem vypustíte trénink, nevyplatí se podcenit výstroj. A věřte, že za tu zkušenost jsem zaplatila bolestí v místech, o kterých se ve slušné společnosti nemluví. Co je proti tomu pětistovka startovného? 

Pět let jsem neseděla na kole – od doby, kdy jsem „bajk“ vyměnila za běžecké boty. Ale když už jsem se konečně rozhodla pro návrat do sedla, naplánovala jsem ho velkolepě. S vidinou lázeňských oplatek jsem 16. června vyrazila do Karlových Varů na jeden ze závodů největšího amatérského seriálu MTB v České republice Kolo pro život, na Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny 2018. Abych si odjela 35 kilometrů s převýšením 1140 metrů. A abych zjistila, co moje znovuobjevená cyklistická duše a netrénované nohy ještě zvládnou.

Spolu se mnou na trase C startovalo 201 závodníků, mužů i žen pěkně bok po boku, zato náročnější variantu B si vybralo 381 odvážlivců (bláznů?!). Asi se není čemu divit. Podle serveru mtbs.cz jde o nejlépe hodnocený podnik seriálu, který se letos jel už podevatenácté a jenom loni ho v celkem šestnácti závodech projelo 24 887 jezdců.

Mohlo by vás zajímat