Trendy v ubytování, které potěší váš rozpočet

Trendy v ubytování, které potěší váš rozpočet

25. 8. 2017

Slyšeli jste někdy o digitálních nomádech? Jsou to lidé, kteří se seberou a klidně na několik měsíců odjedou s celou rodinou na druhý konec zeměkoule. Poznávají svět, při tom pracují a doma jim vydělává byt. Inspirujte se u nich, i když se chystáte jen na kratší dovolenou. Naše čtyři tipy vás provedou nejnovějšími ubytovacími trendy, které nevyprázdní vaši peněženku a možná ji dokonce naplní!

1. Nenechávejte svůj byt nebo dům zahálet

Je jedno, jestli odjíždíte na týden, nebo na několik měsíců. Vždy můžete svůj byt pronajmout někomu, kdo naopak cestuje k nám. Nabízí se mezinárodní služba Airbnb, kterou lze snadno využít i pro objevení autentického a cenově velmi přijatelného ubytování během dovolené.

2. Ubytujte se v cizině zadarmo

Už jste někdy slyšeli o couchsurfingu? Jedná se o komunitní službu vhodnou spíš pro mladší jednotlivce nebo bezdětné páry. Prostřednictvím této služby si kdekoli na světě najdete lidi, kteří tímto způsobem nabízejí volný pokoj nebo místo na svém gauči. A zdarma u nich přespíte.

3. Získejte nový domov, alespoň na chvíli

O výměně domovů už byl natočený nejeden romantický film či reality show. Nicméně taková výměna funguje i v reálu. Svůj domov nabídnete na předem domluvenou dobu komukoli zapojenému do programu home exchange. Vyměníte si instrukce, klíče, a celá dovolená vás stojí jen náklady na cestu a život na místě. Ubytování je zdarma.

4. Užijte si pohodlí hotelu za lepší peníz

Možná si nechcete domů pouštět nikoho cizího, ale ušetřit za ubytování by se hodilo. Nevěřte cestovním agenturám a poohlédněte se po hotelu sami. Třeba prostřednictvím aplikace Booking.com, která sleduje i last minute a akční nabídky. Ušetřit se dají i desítky procent z původní ceny – a to můžou být i tisíce korun, které už vaši dovolenou dokážou hodně zpříjemnit. Nebo zkuste kontaktovat ubytování na přímo (telefonicky nebo e-mailem). Pokud vládnete cizím jazykem a vyjednávacími dovednostmi, možná se vám podaří majitele přesvědčit, aby vám nabídl lepší cenu bez provize zprostředkovateli.

Alternativní ubytování už předběhlo hostely a šlape na paty přespávání ve stanu

Z unikátního průzkumu České spořitelny „Životní etapy“ víme, kde letos v létě Češi nejčastěji plánovali složit hlavu.

  • 34 % v hotelu
  • 27 % v penzionu
  • 27 % v chatě či chalupě
  • 15 % u známých nebo příbuzných
  • 11 % pod stanem
  • 7 % v bytech přes Airbnb, couchsurfing apod.
  • 3 % pod širákem
  • 2 % v hostelu

Náš tip: 

Rádi byste pronajali nebo půjčili svůj byt zahraničním turistům, ale žádný nemáte? Snadná pomoc, proberte své hypoteční možnosti s bankovním poradcem. Zavolejte na 800 207 207 nebo se stavte na pobočce České spořitelny.

Mohlo by vás zajímat