Tomáš Bednář: Chci změnit výuku jazyků

Tomáš Bednář: Chci změnit výuku jazyků

16. ledna 2020

8 minut

Do dnešního dílu podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám od České spořitelny si Andrea Studihradová pozvala Tomáše Bednáře, který spolu se svou ženou stojí za projektem Kreativní slovník.

Poslechněte si podcast s Tomášem na našich stránkách, nebo ve svých mobilech

Proč vsadit na Kreativní slovník?

"Kreativní slovník je cvičebnice, kterou jsme vytvořili, protože bychom chtěli inovovat cestu, jak se lidé učí slovíčka," vysvětluje Tomáš Bednář a zároveň dodává, že pro začátečníky je efektivnější zaměřit se na výuku slovní zásoby v podobě "podstatné jméno - sloveso". Pro příklad uvádí slovíčko "banán", ke kterému bychom se neměli učit názvy dalších druhů ovoce, ale rovnou sloveso, jako je třeba "oloupat". Velké plus vidí v tom, že tímto způsobem získáme ihned základ věty.

Jelikož vizuální část učení je velice silný aspekt, doplňují Kreativní slovník krásné ilustrace. Obsahuje 70 témat po třiceti slovíčkách, čímž nás vybaví na základní komunikaci a je dostupný i jako e-book nebo audiokniha. Mezi Tomášova nejoblíbenější témata patří zima nebo pes.

Tento rodinný projekt vstupuje do šestého roku a Tomáš si pochvaluje ohlasy stávajících klientů, kteří mají zájem i o verze v jiném jazyce, než je právě angličtina. Zatím pronikli do více než stovky českých škol, do budoucna věří ve světový trh.

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery.

Kdo je Tomáš Bednář 

"Angličtina ve škole mně moc nezajímala, ale když jsem zanechal studia na vysoké škole, uvědomil jsem si, že musím svůj život nějak změnit. Vysoká škola nebyla nic pro mě a moje rozhodnutí předčasně ukončit studium bylo pro moji rodinu zklamáním. Neměl jsem mnoho možností, co dělat dál, do normální práce v Čechách se mi nechtělo. Chtěl jsem najít něco, co by mne nutilo vystoupit z komfortní zóny. Takže jsem zkusil štěstí, život a práci v zahraničí, a přestěhoval jsem se do Anglie, i když jsem anglicky uměl jen trochu. V Anglii jsem strávil tři roky a během nich jsem se učil anglicky. Ukázalo se, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Do angličtiny jsem se úplně zamiloval a potkal jsem svou životní lásku.

Od té doby, co jsem se vrátil do Čech, učím angličtinu, a přítelkyně sem přijela za mnou. Založili jsme start-up Kreativní slovník, který se stal celosvětově známým pod názvem VocabularyMaps. Během budování našeho rodinného start-upu, který je sám o sobě výzvou, jsme se stali třikrát rodiči."

Pokračujte dále