Nechoďte do banky. Noste si ji v kapse

Mobilní banka

16. 1. 2017

Nemáte fyzičku na Tour de pobočky? Schází vám trpělivost na bankomatový orienťák? Přihlašování do internetového bankovnictví je na nervy? Máme pro vás řešení.

Od pradávna chceme mít peníze v bezpečí a zároveň kdykoli k dispozici. A tak se objevily první banky, které s sebou přinesly bankovky. Nosit místo těžkého zlata pár papírů? Super nápad. A co takhle mít v peněžence jen jednu kartu a s tou platit? Bezva, kreditní a debetní karty byly na světě.

Pak ale přišel internet a každý chtěl mít svůj účet pod kontrolou z pohodlí u počítače. Proč ne? Internetové bankovnictví ušetřilo spoustě lidem zbytečné komplikace. Jenže počítače mají jednu nevýhodu. Vypadáte divně, když jdete s laptopem po obchodě a kontrolujete si na něm stav svého účtu. Proto lidé začali využívat mobilní banku.

Banka v mobilu nám dává svobodu. To, kolik máme na účtu peněz, už nemusíte zjišťovat v bankomatu. Chcete si koupit něco dražšího, ale je to nad váš denní limit na kartě? Žádný problém, limity si zvednete, nebo naopak snížíte přímo z vašeho mobilu. Všechno můžete vyřídit na místě a nic nemusíte odkládat. Paráda, ne? Tedy nic není úplně pohádkové. Pořád proti sobě máte dva houževnaté nepřátele – vybitou baterku a omezená data. Tedy: ne že by wi-fi nebyla na každém rohu a powerbanka nestála pár stovek.

BANKA V KAPSE JE FAJN, PROTOŽE…

Neustále vidíte, kolik máte peněz. To znamená, že se nikdy nedostanete do trapné situace, kdy vám terminál v obchodě zamítne kartu. Je fajn mít přehled o uložených penězích. Pokud jste kdy využívali zůstatkové SMS, tak s bankou v kapse na ně naprosto zapomenete. Přehled budete mít v reálném čase, kdykoliv, a neplatíte vůbec nic!

Můžete za pochodu nakupovat. Třeba pořídit vánoční dárky během cesty vlakem? To nezní špatně. Kdyby to dělali všichni, tak by zmizely ty tradiční tlačenice v obchodech. Tak třeba za pár let.

Složenky zaplatíte opravdu kdykoliv. Protože mobilní banka nemá nikdy zavřeno.

Rychle najdete nejbližší bankomat. Ne všude se dá platit kartou nebo přes internet. Pro takový případ tu máte internet (zase!) a banku v mobilu, která vám řekne, kde nejblíže si vybrat hotovost.

Můžete si zablokovat kartu. Když vám někdo ukradne peněženku, lehce mu pokazíte radost. Kartu můžete totiž okamžitě zablokovat. A nepřijdete ani o korunu. Tedy kromě obnosu, který jste měli v peněžence v hotovosti.

Mohlo by vás zajímat