Michal Hrabí:
Budoucnost patří hlasu

Michal Hrabí: Budoucnost patří hlasu

17. prosince 2019

8 minut

Filip Hrubý si do dnešního dílu podcastu Pomáháme dobrým myšlenkám pozval experta na hlasovou biometrii a ředitele společnosti Phonexia Michala Hrabího, jejíž technologie využívají elitní policejní vyšetřovatelé z celého světa.

Poslechněte si podcast s Michalem na našich stránkách, nebo ve svých mobilech v oblíbeném přehrávači

Co to vlastně je hlasová biometrie?

Řeč bude o výhodách i nástrahách rozpoznávání hlasu a využívání této funkce v praxi. „Náš hlas je jedinečný, když je nám pět let, dvacet nebo padesát,“ vysvětluje Hrabi a vyjmenovává, v jakých případech jsou právě hlasové příkazy ideálním řešením. V praxi je například možné zavolat na pobočku banky a při zadávání příkazu k úhradě vám systém sám ověřuje hlas. „Poskytujeme vyšší míru ochrany k tomu, aby to kriminální živly dneška měly o něco těžší,“ dodává Hrabí. Jeho software využívají například elitní němečtí vyšetřovatelé. Dozvíte se také, že se nyní pracuje na programu, který z vašeho hlasu dokáže přibližně zjistit tvar celé vaši tváře. Ale o tom si více poslechněte v dnešním podcastu.

Sledujte Pomáháme dobrým myšlenkám, podcast o inovacích, podnikání a startupech

Co znamená být influencer? Zaměstnávají bezpečnostní firmy hackry? Odpad jako zdroj - utopie, nebo realita? A proč je budoucnost v hlasu?! Sledujte sérii MeltingPOTcast s inspirativními řečníky George stage, scény diskusního fóra Meltingpot 2019, jehož jsme partnery. 

Kdo je Michal Hrabí

Jeho posláním je usnadnit život lidem a zjednodušit svět prostřednictvím automatizace a řečových technologií. Je zakladatelem StarCube, prvního středoevropského startup akcelerátoru, a přes pět let byl manažerem Microsoft inovačního centra. Díky tomu nabyl zkušenosti s rozvojem startupů. Michal vystudoval teoretickou a aplikovanou informatiku na Masarykově univerzitě v Brně. Účastní se desítek workshopů a školení v oblasti managementu a inovací. Má také zkušenosti z ICT a mediálního průmyslu z několika zemí.

Po mnoha letech působení jako podnikatel a businessový konzultant nastoupil v roce 2015 do společnosti Phonexia a v roce 2016 se stal jejím CEO. V současné době pracuje na novém produktu v oblasti rozpoznávání řeči a pomáhá ostatním začínajícím firmám úspěšně se etablovat.

Pokračujte dále