Jak si vytvořit finanční rezervu bez nutnosti zvýšení příjmů

George a Moje zdravé finance pomáhají

23. 10. 2017

Říkáte si, z čeho si rezervu vytvořit, když všechno, co vyděláte, do poslední koruny zase odevzdáte? Kde vzít víc peněz, když po zaplacení nájmu, energií, jídla, ošacení, školného a benzínu nezbude na účtu už nic?

Pravda je taková, že Čechy obecně netrápí ani tak nedostatečné příjmy, jako spíš nadbytečné výdaje. Nedisciplinovanost při utrácení může v domácím rozpočtu vytvořit hotovou černou díru. Teprve s dokonalým přehledem o tom, za co, kdy, kde a jak moc utrácíte, se můžete svému „nepříteli“ konečně podívat do očí a začít s tím něco dělat.

Za co Češi nejvíce utrácejí

Naštěstí pro vás už si dnes nemusíte vést žádný deníček a usedat večer co večer s kalkulačkou a účtenkami k jídelnímu stolu, abyste si udělali pořádek v domácím rozpočtu. To za vás obstará online přehled Moje zdravé finance. Všechny vaše pravidelné i nepravidelné platby zaznamená, roztřídí do přehledných kategorií a ukáže vám, jak si stojíte. Navíc si pro každou kategorii můžete stanovit měsíční limit a sledovat, jestli se vám jej daří dodržovat. Uvidíte, že když dáte svým výdajům řád, nějaké peníze navíc se najdou.

Klienti České spořitelny, kteří začali online přehled Moje zdravé finance využívat, dokázali již po dvou měsících ušetřit v průměru 820 Kč. A to jsou peníze, které na ulici nenajdete.

Ve chvíli, kdy už zvládnete nějaké peníze ušetřit, zbývá zodpovědět nerudovskou otázku „Kam s nimi?“ Z hlediska okamžité použitelnosti rezervních peněz je rozumné uložit je na místo, kde budou v případě potřeby po ruce – například na spořicí účet. V aplikaci Moje zdravé finance si pro přehlednost můžete peníze odkládat do tzv. obálek. Stačí si jednu z nich nadepsat třeba REZERVA a s pomocí trvalého příkazu si do ní každý měsíc odkládat na horší časy.

Přesvědčte se sami, jak je to s naším online přehledem snadné.

Mohlo by vás zajímat