Jak naložit s penězi navíc

Šetření

Dokážete měsíčně ušetřit pár stovek navíc? A přemýšlíte, jak to udělat, aby se jen tak neválely na běžném účtu a šly někam pěkně vydělávat? Poradíme vám. Nejprve si ale odpovězte na dvě základní otázky: na co zhodnocené peníze budete chtít využít a kdy. Obecně totiž platí, že čím větší spěch, tím menší zisk.

Odpověď na první otázku vás už nasměřuje ke konkrétnímu řešení. Čeká vás v budoucnu například rekonstrukce bytu, chcete si zajistit vyšší důchod nebo připravit dětem něco do začátku? Ať tak nebo tak, zaměřte se v první řadě na produkty, ve kterých vám se zhodnocením peněz pomůže nejen Česká spořitelna, ale i stát.

Když máte vyřešené produkty se státními příspěvky a stále něco zbývá, je čas podívat se na zoubek investicím, které mohou přinést ještě zajímavější zhodnocení. Optimální je začít s pravidelným investováním, například již od 300 Kč měsíčně. Jednoduše tak poznáte svět investic a své peníze ještě můžete velmi efektivně zhodnotit.

Nemáte jasno, kolik můžete měsíčně postrádat? Není nic jednoduššího než se podívat na stav svých financí v online přehledu Moje zdravé finance. Kromě kontroly veškerých výdajů zde uvidíte, kolik vám reálně zbývá, a s čím tedy můžete počítat pro další zhodnocování. Chcete poradit? Obraťte se na nás.

Mohlo by vás zajímat