Hory nebo moře bez pojistky mohou vyjít na miliony

Pojištění

15. listopadu 2018

5 minut

Zhruba 20 % Čechů vyráží pravidelně do zahraničí bez cestovního pojištění. Vyplývá to z průzkumu pojišťoven. Přitom třeba náklady spojené se zraněním lyžaře se podle statistik pohybují mezi 0,5 až 2,5 mil. Kč.

Lidé si nejčastěji kupují jednorázové pojištění, které je v případě rodinné dovolené – třeba jen na 8 dní do Itálie – přijde na zhruba 500 Kč. Naše cestovní pojištění k účtu ve variantě Rodina je mnohem výhodnější. Zaplatíte jednorázově 960 Kč, a my pojistíme všechny členy Vaší rodiny na neomezený počet cest do celého světa na dobu 12 měsíců. A to i v případě, že se někdo z nich vydá na cesty samostatně. Bez starostí tak můžete odletět na dlouho plánovaný lov mořských ježků, z hodiny na hodinu vyrazit za sportem do Alp či do Tater, vaše partnerka na nákupy do Mnichova a syn na studijní pobyt do Londýna.

Při lyžování v Rakousku jsem si zlomil nohu a způsobil otřes mozku. Pojišťovna zaplatila letecký transport do nemocnice, který stál 160 000 Kč, i následnou hospitalizaci v místní nemocnici za 80 000 Kč.

Petr O.

Hledáte stále dokola a nemůžete najít?

Cestovní pojištění však zdaleka nekryje jen náklady na léčbu, převoz do nemocnice nebo škodu, kterou někdo z rodiny v zahraničí způsobí. Pokud si sjednáte variantu Rodina Maxi za 1 440 Kč na rok, pomůže vám třeba při zpoždění zavazadel nebo v situaci, kdy ze zdravotních důvodů budete muset dovolenou stornovat. Pojištění rodiny se stornem na 8 dní vás běžně přijde na 1 700 Kč. Rodina Maxi se tak vyplatí i při jedné zahraniční dovolené v roce.

Těšili jsme se na týden v Egyptě, zejména naše dvě malé dcery už se nemohly dočkat moře. Ale ta starší dostala tři dny před odletem neštovice, takže jsme dovolenou museli zrušit. Bez pojištění storna zájezdu bychom přišli o desítky tisíc, ale takhle nám pojišťovna uhradila 80 % ceny, což bylo 43 500 korun. Do Egypta se tak můžeme vypravit v září.

Zedníčkovi

Tip: Cestovní pojištění k účtu si sjednáte jen jednou, nejlépe online, a jste pojištění na všechny dovolené v roce. Šetříte tak čas i peníze.

S námi dostanete víc peněz

Při srovnání cestovních pojištění dostupných na českém trhu se ukázalo, že to naše má nejlepší poměr ceny a výše plnění i spoustu šikovných řešení. Například prarodičům, kteří chtějí vzít na dovolenou vnoučata, pojistíme až 3 malé neposedy. Všechny výhody našeho nového cestovního pojištění shrnuje tabulka.

Vyberte si variantu pojištění, která vám nejlépe vyhovuje

Tabulka pojištění

Na dovolené chce mít většina lidí především klid a pojištění k účtu k němu přispívá velkou měrou. Ať už se něco přihodí, nebo ne.

Pokračujte dále