Co všechno si můžete pojistit

Pojištění

15. listopadu 2018

5 minut

Jakmile máte vyřešené životní pojištění, přichází na řadu ochrana vašeho majetku. A pojistit si dnes už můžete nechat opravdu téměř všechno, co vás napadne.

Nemovitost

Jste vlastníky nemovitosti? Pak byste se měli rychle stát i vlastníky jejího pojištění, protože škody zde mohou dosahovat velmi vysokých částek. Přitom samotné pojištění bytu či domu mnoho nestojí. Za velmi slušnou cenu, řádově stovky korun měsíčně, ochráníte svůj nemovitý majetek i v hodnotě několika milionů.

Pojistit si můžete jak rodinný dům, byt, chatu, nebytové prostory nebo spoluvlastnický podíl na společných částech domu, tak dočasné objekty na staveništi či stavební materiál. Pojištění kryje zejména rizika, jako je pád stromu, požár, povodeň, vichřice, zemětřesení nebo vandalismus.

Domácnost

Občas si lidé pletou pojištění nemovitosti a domácnosti, což vede ke zbytečným nepříjemnostem. V čem se tedy liší? Existuje na to zjednodušená pomůcka. Představte si svůj dům jako model a ten obraťte vzhůru nohama. Všechno, co popadalo nebo se vysypalo, spadá pod pojištění domácnosti. Zbytek, jako jsou zdi, střecha a další pevné součásti stavby, spadají pod pojištění nemovitosti.

Do domácnosti tedy patří zařízení bytu, kuchyňská linka, vestavěné spotřebiče a vestavěný nábytek, věci osobní potřeby i cizí věci, které členové domácnosti užívají. Pojištění platí i na škody vzniklé ve společných nebytových prostorech a na oploceném pozemku u domácnosti. Vše můžete nechat ochránit proti rozmarům počasí, zlodějům nebo vandalismu. U celé řady bank si navíc pohodlně sjednáte pojištění domácnosti online.

Osobní věci a karty

S trochou nadsázky můžeme říct, že přes rameno nebo na zádech si dnes nosíme celý svůj svět. A právě ten je dobré si chránit pojištěním proti krádeži a zrátě osobních věcí a platebních karet.

Kdy vám pomůže? Třeba při ztrátě peněženky s platebními kartami a doklady, při odcizení mobilu, notebooku, foťáku, při ztrátě klíčů nebo brýlí. Kromě toho pokryje i loupežné přepadení, vykradení auta nebo chaty. A nejde jen o fyzickou ztrátu, ale i zneužití vašich karet či mobilního telefonu.

Mohlo by vás zajímat

POV-HAV aneb autopojištění

Pod tímto označením se skrývají zkratky dvou typů pojistek na auto – povinné ručení a havarijní pojištění. To první, jak název napovídá, musíte mít ze zákona. Povinné ručení totiž nechrání vaše auto, ale vaši peněženku, a to v případě, že někomu svým vozidlem způsobíte škodu, kterou toto pojištění pokryje. Škodu na vašem vozidle naopak pokryje havarijní pojištění. To oceníte, když neznámý řidič nabourá vaše vozidlo a ujede, při dopravní nehodě s poškozením vašeho vozidla, když nezvládnete řízení na kluzké vozovce nebo když vaše auto někdo ukradne.

A to je jen pár základních pojištění. Také si můžete sjednat pojištění právní ochrany pro případ, kdy už nechcete řešit dohadování při reklamacích, dále pojištění při výpadku příjmu nebo schopnosti splácet. To by vám nemělo chybět, ať jste si vzali úvěr, nebo hypotéku. Vždy záleží na tom, v jaké jste životní situaci.

 

Jakmile budete chtít ohledně pojištění dobrou radu nebo si nebudete něčím jisti, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme.

A to není všechno

Toto je jen pár základních pojištění. Také si můžete sjednat pojištění právní ochrany pro případ, kdy už nechcete řešit dohadování při reklamacích, dále pojištění při výpadku příjmu nebo schopnosti splácet. To by vám nemělo chybět, ať jste si vzali úvěr, nebo hypotéku. Vždy záleží na tom, v jaké jste životní situaci.

Proto jakmile budete chtít ohledně pojištění dobrou radu nebo si nebudete něčím jisti, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme.

Pokračujte dále