"Jak ušetřit v Chorvatsku
(a nebýt paštikářem)"

Chorvatsko dovolená snů

Experti radí, jak se vyhnout turistickým pastem, dobře se najíst a zbytečně neutrácet – bez jediné konzervy v batohu.  

Vypadá to, že Chorvatsko bude pro Čechy i v roce 2018 nejpopulárnější dovolenkovou destinací, jako tomu ostatně je celých posledních dvacet let. Každý rok se sem na dovolenou vypraví sedm procent populace, uvádí reprezentativní průzkum České spořitelny, který realizovala agentura Kantar na vzorku 1501 obyvatel České republiky. Podle Daniela Rejhonse, jednatele cestovní kanceláře DEZKA, je hlavním důvodem relativně blízké teplé moře: „Skočíme do auta a za deset hodin jsme na pláži.“

Přesto je pro Čechy v Chorvatsku draho. Podle serveru Expatistan.com jde sice jen o jednotky procent, ale stačí to k tomu, aby se čeští turisté ve velkém zásobovali jídlem z domova a snažili se tak ušetřit. Daniel Rejhons, mimo jiné specialista na Severní Dalmácii a plavby lodí, si o tom myslí svoje: „Lidem, co si do země s tak zajímavou a chutnou gastronomií vozí auta plná zavařených svíčkových a paštik, opravdu nerozumím.“

Jak si tedy užít dovolenou bez konzerv a zároveň bez díry v rozpočtu?

Na čtyřech kolech

Auto je skutečně nejekonomičtější varianta, zvlášť pro rodiny. Benzín na těch zhruba tisíc kilometrů ze všech koutů České republiky do přímořského letoviska Split vás v běžném rodinném kombíku s průměrnou spotřebou 7 litrů na 100 kilometrů vyjde obousměrně kolem 7 000 Kč i s dálničními poplatky. Letenky pro čtyřčlennou rodinu v letní sezóně 2018 stojí kolem 19 000 Kč. Pokud byste si navíc na místě půjčili rodinné auto, bude to na týden dalších 5 000 Kč plus pojištění, které vás může vyjít skoro na stejné peníze jako samotné půjčovné.

Cestovatelka a instagramerka Markéta Stránská do Chorvatska jezdí autem především ze dvou důvodů: když jede víc lidí, vyjde to levněji, a také jí to prý dává větší svobodu: „Mám ráda, že si můžu ukázat na mapě, kam chci jet, a prostě tam jedu!“

"Split vás v běžném rodinném kombíku s průměrnou spotřebou 7 litrů na 100 kilometrů vyjde obousměrně kolem 7 000 Kč i s dálničními poplatky"

 

Chorvatský ostrov

  
Zdroj: Markéta Stránská

Apartmán je jasná volba

A protože Markéta Stránská nerada utrácí za stravování v restauracích, oceňuje možnost si na dovolené pronajmout apartmán s kuchyní, kde si může sama vařit. A není jediná – ubytování s kuchyní si objednává celých 70 procent zákazníků CK DEZKA. Za finančně nevýhodné pak její expert Daniel Rejhons naopak považuje ubytování v hotelech se stravováním all-inclusive. „To se vyplatí třeba v Dominikánské republice v Karibiku, kde dvacet kilometrů napravo ani nalevo není vůbec nic,“ říká Rejhons. Chorvatské standardy pobytů v hotelech s programy all-inclusive podle něj navíc nesahají těm v Turecku, Egyptě či Španělsku „ani po kotníky“.

Místní potraviny vás nezklamou

Pokud si během dovolené v Chorvatsku budete vařit sami, pak vězte, že ceny základních potravin v supermarketech jsou podle Rejhonse prakticky stejné jako v těch českých: „Něco je levnější, něco dražší, ale nakonec to vyjde skoro nastejno.“ Tak to vidí i Markéta Stránská, která během pobytu rovněž nakupuje v lokálních supermarketech a podobně jako doma často využívá akce a slevy, aby za stravování zbytečně neutrácela. Srovnání cen základních potravin najdete v tabulce na konci tohoto odstavce, což pro vás může být dobrý návod, jak ušetřit.

Podle zkušenosti Daniela Rejhonse není důvod k obavám ani v místech, kde se žádný supermarket nenachází: „Pokud člověk pojede do rybářské vesničky, prostě tam jen nebude supermarket, ale nějaká místní samoobsluha nebo obchůdek,“ říká s tím, že ceny v takovém případě budou samozřejmě vyšší, ale pořád přijatelné.

Srovnání cen potravin v Chorvatsku
Srovnání cen v restauracích v Chotvatsku

Na hranolky zapomeňte

Když už se rozhodnete ochutnat na dovolené místní kuchyni, doporučuje Daniel Rejhons návštěvu konoby, typické chorvatské restaurace. „Tam mají uzákoněné, že nesmějí nabízet věci jako hranolky a smažený sýr,“ říká jednatel CK DEZKA. „Pochutnáte si tu ovšem na místních produktech, to znamená ryby, pršut, domácí chleba, sýry, olivy, olivový olej, jednoduše speciality lokálního zemědělství.“ Je však potřeba počítat s tím, že konoba nikdy nebude tak levná jako stánek s hamburgery; ostatně fastfood je podle výše uvedeného výzkumu dokonce o pět procent levnější než v Česku.

"Pochutnáte si tu ovšem na místních produktech, to znamená ryby, pršut, domácí chleba, sýry, olivy, olivový olej, jednoduše speciality lokálního zemědělství."

Sláva nazdar výletu

Šetřit by Rejhons nedoporučoval na výletech, především na těch lodních: „I proto, že moře je něco, co doma nemáme. A pak taky upřímně doporučuju chorvatské národní parky: Krka, Paklenica, Kornati.“ Upozorňuje též, že populární Plitvická jezera mohou být od vzdálenějších pobřežních středisek až 300 kilometrů daleko a výlety tam jsou drahé. Proto radí vydat se raději na rovněž nádherné vodní kaskády Národního parku Krka a ušetřit tak na místě, kde to ani nepocítíte.

Chorvatský ostrov

Zdroj: Markéta Stránská

Mohlo by vás zajímat