6 věcí do kufru, které ulehčí naší peněžence na dovolené

Cestovní pojištění

14. listopadu 2018

5 minut

Dovolená je sama o sobě docela drahý špás, ale když šikovně zabalíte, ušetříte a zbude vám víc peněz na výlety, plážové atrakce nebo fantastické zmrzliny…

1. Vzorky a miniatury

Konečně najdete využití pro všechny vzorky kosmetiky, jimiž vás zásobují obchody i časopisy! Přibalte si do kufru krémy, make-upy nebo vlasová séra v miniaturních pytlíčcích. Nezaberou skoro žádné místo, takže si jich můžete vzít libovolné množství, aniž byste na letišti platili příplatek za nadváhu zavazadla. Praktické jsou i malé nádobky na kosmetiku, které koupíte v drogerii za pár korun, a použít je můžete téměř na cokoli.

2. Krémy a repelenty

Víte, co turistům na dovolené nejvíc chybí? Opalovací krém a repelent. Obchodníci v prázdninových destinacích to vědí, a tak jsou ceny těchto dvou komodit uměle vyšroubované nesmyslně vysoko. Ujistěte se proto, že vám v kufru nechybí zásoba opalovacích krémů a přípravek proti komárům.

3. Pojištění

Bez něj neodjíždějte, lékařské ošetření by vás na dovolené mohlo vyjít hodně draho. Otázka, jak vybrat cestovní pojištění, má jednoduché řešení. I na poslední chvíli si totiž můžete pořídit cestovní pojištění on-line. Je to rychlé a navíc můžete ještě ušetřit. Většina pojišťoven totiž za webové objednávky nabízí příjemné slevy. Než si však pojištění na cesty začnete zařizovat, ověřte, zda ho už nemáte sjednané ke své platební či kreditní kartě nebo k osobnímu účtu.

4. Lékárnička

S jakýmkoli zdravotním neduhem zajděte k lékaři ještě před odjezdem na dovolenou a do kufru si přibalte léky, které by se mohly na cestách hodit. Určitě to jsou tabletky na bolest a snížení horečky, na žaludeční nebo střevní nevolnosti a přípravky na popáleniny od sluníčka.

5. Jídlo na cestu

Kdysi jsme byli v zahraničí známí jako paštikáři, přitom tím, že si s sebou povezete v kufru jídlo na celý pobyt, skoro neušetříte. Zabalte si jen to, co nutně potřebujete na cestu (kávu, neperlivou vodu), všechno ostatní seženete na místě. Ve většině destinací nakoupíte základní potraviny za srovnatelnou cenu jako doma a jako bonus ochutnáte místní speciality.

Mohlo by vás zajímat

6. Platební karta

Hotovosti si s sebou berte jen tolik, aby vám stačila na koupi drobností na pláži, jinak plaťte všude pokud možno platební kartou. Kurz, v němž vám banka platby přepočítá, bude určitě výhodnější než ten ze směnárny. Při výběru z bankomatu či platbě u obchodníka se můžete octnout před volbou, zda chcete kurz přepočítat na koruny, nebo platit v místní měně. Vždy se vám vyplatí druhá možnost – platba v místní měně.

A jak balíte vy?

Česká spořitelna v projektu Životní etapy mimo jiné zkoumala, co a jak si s sebou balíme na dovolenou. Absolutní vítěz? Plavky! Ve svém zavazadle je má 9 z 10 Čechů. A jaká dovolenková zavazadla máme nejradši?

  • 60 % kufr
  • 39% taška přes rameno
  • 24 % batůžek
  • 12 % krosna
  • 10 % kabelka
  • 4 % igelitka

Chytré tipy a plánování vám pomohou ušetřit pár korun, jež byste jinak zbytečně vyhodili oknem. Můžete si za ně pak na dovolené udělat o trochu víc radosti.

Cestujte, kdy vás napadne

S cestovním pojištěním k účtu od České spořitelny jste pojištěni 365 dní v roce. Pojistit můžete sebe i celou rodinu, a to hned ve dvou variantách pojistného krytí. Pojištění na celý rok na neomezený počet cest s 24hodinovou asistencí vás navíc vyjde na stejnou cenu jako jednotlivé pojištění na 10denní dovolenou. Cestujte chytře a ušetřete.

Pokračujte dále