6 věcí do kufru, které ulehčí naší peněžence na dovolené

13. 7. 2017

Dovolená je sama o sobě docela drahý špás, ale když šikovně zabalíte, ušetříte a zbude vám víc peněz na výlety, plážové atrakce nebo fantastické zmrzliny…

1. Vzorky a miniatury

Konečně najdete využití pro všechny vzorky kosmetiky, kterými vás zásobují obchody i časopisy! Přibalte si do kufru krémy, make-upy nebo vlasová séra v miniaturních pytlíčcích. Nezaberou skoro žádné místo, takže si jich můžete vzít libovolné množství, aniž byste na letišti platili příplatek za nadváhu zavazadla. Praktické jsou i malé nádobky na kosmetiku, které koupíte v drogerii za pár korun a použít je můžete téměř na cokoli.

2. Krémy a repelenty

Víte, co turistům na dovolené nejvíc chybí? Opalovací krém a repelent. Obchodníci v prázdninových destinacích to vědí, a tak jsou ceny těchto dvou komodit uměle vyšroubované nesmyslně vysoko. Ujistěte se proto, že vám v kufru nechybí zásoba opalovacích krémů a přípravek proti komárům.

3. Pojištění

Bez cestovního pojištění neodjíždějte, lékařské ošetření by vás na dovolené mohlo vyjít hodně draho. Pořiďte si ho klidně na poslední chvíli on-line a ještě ušetříte. Většina pojišťoven totiž za webové objednávky nabízí příjemné slevy. Než si pojištění začnete zařizovat, ověřte, zda ho už nemáte sjednané ke své platební či kreditní kartě nebo k osobnímu účtu.

4. Lékárnička

S jakýmkoli zdravotním neduhem zajděte k lékaři ještě před odjezdem na dovolenou a do kufru si přibalte léky, které by se mohly na cestách hodit. Určitě to jsou tabletky na bolest a na snížení horečky, žaludeční nebo střevní nevolnosti a přípravky na popáleniny od sluníčka.

5. Jídlo na cestu

Kdysi jsme byli v zahraničí známí jako paštikáři, přitom tím, že si s sebou povezete v kufru jídlo na celý pobyt, skoro neušetříte. Zabalte si jen to, co nutně potřebujete na cestu (kávu, neperlivou vodu), všechno ostatní seženete na místě. Ve většině destinací nakoupíte základní potraviny za srovnatelnou cenu jako doma a jako bonus ochutnáte místní speciality.

6. Platební karta

Hotovosti si s sebou berte jen tolik, aby vám stačila na koupi drobností na pláži, jinak plaťte všude pokud možno platební kartou. Kurz, kterým vám banka platby přepočítá, bude určitě výhodnější než ten ze směnárny. Při výběru z bankomatu či platbě u obchodníka můžete dostat na výběr, jestli chcete kurz přepočítat na koruny, nebo platit v místní měně. Vždy se vám vyplatí ta druhá možnost – platba v místní měně.

A jak balíte vy?

Česká spořitelna v projektu Životní etapy mimo jiné zkoumala, co a jak si s sebou balíme na dovolenou. Absolutní vítěz? Plavky! Ve svém zavazadle je má 9 z 10 Čechů. A jaká dovolenková zavazadla máme nejradši?

60 % kufr
39 % taška přes rameno
24 % batůžek
12 % krosna
10 % kabelka
4 % igelitka

Chytré tipy a plánování vám pomohou ušetřit pár korun, které byste jinak zbytečně vyhodili oknem. Můžete si za ně pak na dovolené udělat o trochu víc radosti.

Zajímá vás, kde ještě můžete ušetřit a dostat se tak do plusu? Stavte se u svého bankovního poradce v České spořitelně nebo zavolejte na 800 207 207.

Mohlo by vás zajímat

Česká spořitelna - logo

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.

Podmínky užívání | Ochrana osobních údajů