5 neotřelých večírků, které vám nevybrakují peněženku

Večírek

16. 8. 2017

Na to, abyste si užili večírek jaksepatří, nemusíte mít zrovna vysoký rozpočet. Stačí skvělý nápad a odvahu ho uskutečnit a skvělá párty je na světě. Nestojí moc a ve finále zabodujete mnohem víc, než kdybyste hosty pozvali do luxusní restaurace.

Téma, co nic nestojí

Kdekdo už dneska pořádá tematické párty, jenže většinou jsou pěkně otravné a zbytečně nákladné. Nikdo ale neříká, že musíte hosty nutit do paruk, zvonáčů a hnát je do půjčoven šílených kostýmů. Zvolte si za téma třeba rok 2007 nebo oblíbený film, který se odehrává v civilu. Párty oživíte, ale přitom se nikdo nebude muset stydět dojet na ni městskou hromadnou dopravou.

Gastrosoutěž

Žádat hosty o pomoc s pohoštěním by mohlo být někomu nepříjemné. Když ale uspořádáte gastrosoutěž, nemusíte se pranic stresovat. Úplně postačí dvě disciplíny, slané a sladké poklady z kuchyně. Hosté mohou zákusky a jednohubky bodovat a na konci jednoduše vyhlásíte vítěze, kterému předáte symbolický věnec – třeba ze špekáčků.

 

Příprava jídla

Kelímkovaná

Než abyste riskovali, že vám někdo rozbije oblíbené skleničky, případně utráceli za neekologické plastové kelímky, jděte na to s fištrónem. Řekněte hostům, že si na večírek mají přinést vlastní objekt, ze kterého budou pít – nesmí to však být tradiční nádoba pro tento účel stvořená, takže žádné sklenice ani poháry. A pak už se jen bavte tím, co všechno lidé vymyslí.

Jako v devadesátkách

Zahrajte si na nedávnou historii. A nemyslíme to zrovna tak, že se máte soukat do mrkváčů a nahodit na hlavu trvalou. Návratu do starých dobrých časů pomůže jeden šikovný tah: poproste hosty, aby si vypnuli mobily. Nebo je přímo zamkněte na nějakém bezpečném místě. Budete překvapeni, jak se zábava rozproudí i mezi lidmi, kteří se normálně neznají. A k ránu navíc nebudou k dispozici žádné kompromitující fotky nebo videa.

Zbloudilí odjinud

Na pozvánku uveďte do kolonky dress code: oblečte se tak, jako byste měli jít někam jinam než na večírek. Vsadíme se, že tolik teplákových souprav nebo plavek pohromadě na žádné jiné párty nepotkáte!

Naše tipy se hodí pro jakoukoli oslavu, ale nejvíc je oceníte při kolaudační párty. Že ještě nemáte co kolaudovat? Navštivte Hypoteční centrum nebo se stavte v pobočce České spořitelny – a společně se podíváme, co by se s vaším bydlením dalo dělat.

Mohlo by vás zajímat