Do vlastního bez újmy na psychickém zdraví

Hypotéka

15. listopadu 2018

5 minut

Pořídit si vlastní bydlení je snem většiny lidí. Když ale dojde na věc a vy se rozhodnete svůj sen realizovat, začíná kolotoč, který vám může představu o pohádkovém bydlení trochu pokazit. Jednak vám hledání, objíždění a vyřizování zabere spoustu času, jednak tu jsou štosy smluv a dalších právních dokumentů, z nichž jde jednomu hlava kolem. Nemluvě o samotném financování nemovitosti. Jak se z toho nezbláznit? Nechte to na nás.

Když vás vaše hypotéka deptá

Už jen samotná hypotéka může být kamenem úrazu. Pokud jste si kdysi vzali hypotéku za ne zcela výhodných podmínek, nevěšte hlavu. Všechno má řešení a toto není nic, co by nespravilo refinancování na konci fixace. Bez zbytečných průtahů a nachozených kilometrů. Refinancování vyřídíte pohodlně online, aniž byste museli k nám na pobočku.

Pokud uvažujete o refinancování hypotéky v době fixace, tedy v době uprostřed fixačního období stávající hypotéky, pak je celý proces o trochu složitější a ne vždy výhodný. V případě, že se rozhodnete vypovědět smlouvu u stávající banky a přejít k jiné – s lepšími podmínkami – může vás totiž čekat nemilé překvapení v podobě vysoké sankční pokuty. Proto si vždy dobře promyslete, jestli se vám takové řešení vyplatí.

Na smlouvy uzavřené od 1. prosince 2016 se pak vztahuje nový zákon o spotřebitelském úvěru. To v praxi znamená, že takový hypoteční úvěr můžete splácet i mimořádnou splátkou v každém kalendářním roce, tedy nejen při výročí fixace. A to bez poplatků, kdy je jednorázově možné zaplatit až 25 procent jistiny. Čímž lze taktéž uspořit na úrocích, které se počítají právě vždy z výše jistiny. Proto se nyní dlouhých fixací nemusíte obávat v takové míře jako v minulosti.

Hledáte stále dokola a nemůžete najít?

Ještě hypotéku nemáte a stále hledáte vhodnou nemovitost? S obojím vám rádi pomůžeme. Ať už hledáte dům, byt, novostavbu, nebo třeba chalupu na léto, s Realitní společností České spořitelny to správné místo a objekt najdete a hypotéku vám pak vyřídí naši specialisté v Hypotečním centru.

Nekonečná obíhačka a štosy papírů

Nic takového vás nečeká. Domluvíte si schůzku v Hypotečním centru, kde si kromě hypotéky můžete také pořídit jeden z balíčků služeb, které vám cestu k vašemu vlastnímu domovu ulehčí. Vysvělíme vám, jaké jsou podmínky pro získání hypotéky, a následně za vás prostudujeme všechny právnické formulace ve smlouvě tak, abyste měli čas si v klidu vybírat, jaké dlaždičky dáte do koupelny.

Mohlo by vás zajímat

Když už jste konečně doma, ještě vám pomůžeme s přehledem o splácení a celkovém stavu vaší hypotéky prostřednictvím online přehledu Moje zdravé finance, ke kterému se dostanete přes naše internetové bankovnictví George.

Kdo si již někdy kolečkem pořizování nemovitosti prošel, dá nám za pravdu, že některé věci je lepší nechat na někom, kdo v tom dennodenně chodí a rád vám se vším pomůže. Stavte se, rádi pomůžeme do vlastního i vám.

Skončila vám fixace hypotéky?

Vyzkoušejte naše refinancování a ušetřete. Nemusíte se přitom ani zvednout ze židle. Refinancování vyřídíme společně online, bez nutnosti návštěvy pobočky.

Pokračujte dále