800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Profil České spořitelny

Profil České spořitelny


Dlouholetá tradice

Česká spořitelna byla založena v roce 1825 jako první spořitelní instituce na území dnešní České republiky. Je největší bankou v České republice, její služby využívá více než 5 milionů klientů: občané, malé a střední firmy, obce a města, financuje také velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group a pod touto značkou obsluhuje bonitní a korporátní klienty. Disponuje nejširší sítí poboček a bankomatů v České republice. Důležitou roli hraje také na poli inovací: byla například první bankou na českém trhu, která začala masivně vydávat bezkontaktní karty a vytvářet síť pro jejich využití.

Silné partnerství

Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě se 16,4 miliony klientů v sedmi zemích, z nichž většina je členy Evropské unie. V červenci roku 2001 Česká spořitelna úspěšně dokončila svou transformaci, která se zaměřila na zlepšení všech klíčových součásti banky. Česká spořitelna kontinuálně pokračuje ve zkvalitňování svých produktů a služeb a zefektivňování pracovních procesů.

Jistota a důvěra

Banka roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013

Česká spořitelna získala v soutěži Fincentrum titul Banka roku 2013 a podesáté v řadě ocenění Nejdůvěryhodnější banka roku. Pavel Kysilka obhájil loňské a předloňské první místo a stal se opět Bankéřem roku. Česká spořitelna bodovala také v dalších kategoriích, na druhých místech skončily Hypotéka České spořitelny v soutěži Hypotéka roku a služby privátního bankovnictví v sekci Privátní banka roku. Druhé místo obsadila Česká spořitelna rovněž v hlasování handicapovaných spoluobčanů v kategorii Banka bez bariér.

tisková zpráva [nové okno]

 

 

Euromoney Best Bank in the Czech Republic 2013

Česká spořitelna získala ocenění Euromoney Best Bank in the Czech Republic 2013. Stala se tak nejlepší bankou v České republice a obhájila prvenství z loňského roku. Ocenění každoročně uděluje magazín Euromoney, odborný měsíčník specializující se na bankovní a kapitálové trhy. Česká spořitelna zvítězila v této soutěži i v roce 2009 a během posledních pěti let tak zvítězila hned třikrát.

tisková zpráva [nové okno]
 

Nejlepší banka 2013 v České republice podle magazínu Global Finance

Česká spořitelna je podle hodnocení amerického časopisu Global Finance nejlepší bankou v České republice. Časopis jmenoval celosvětově nejlepší banky na rozvíjejících se trzích za rok 2013 včetně střední a východní Evropy. Nejlepší bankou na Slovensku zvolil Global Finance Slovenskou spořitelnu, která je rovněž součástí Erste Group. Žebříček Global Finance hodnotí banky podle jednotlivých regionů i na globálním trhu již 20 let a za tu dobu se stal uznávaným srovnávacím faktorem ve finančním světě. Loni vyhlásil magazín Českou spořitelnu nejbezpečnější bankou ve střední a východní Evropě.

tisková zpráva [nové okno]
  

Zodpovědný partner společnosti

Česká spořitelna udržuje a rozvíjí mecenášskou tradici, která stála u samého zrodu spořitelnictví před 180 lety. Podporuje charitativní neziskové společnosti a organizace, občanská sdružení, obecně prospěšné organizace, nadace a nadační fondy. V roce 2002 se stala zřizovatelem Nadace České spořitelny, jejímž posláním je podpora projektů, které řeší závažné problémy české společnosti. Nadace strategicky směřuje svou podporu do oblastí často opomíjených jinými donátory: aktivní a důstojný život seniorů, prevence a léčba drogových závislostí a péče o lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Z prostředků nadace jsou finančními dary podporovány neziskové charitativní společnosti a sdružení, jako např. Charita Česká republika, Život 90, SANANIM, Drop In, Podané ruce, Palata – domov pro zrakově postižené, Nadační fond Livie a Václava Klausových a řada dalších neziskových organizací ve všech regionech ČR.  Od roku 2007 umožňuje Česká spořitelna všem svým zaměstnancům věnovat dva pracovní dny v roce na charitativní a obecně prospěšné účely. Svou společenskou zodpovědnost na finančním trhu prezentuje Česká spořitelna iniciativou politiky zodpovědného úvěrování. V lednu 2008 stála u zrodu Poradny při finanční tísni, nezávislé organizace, prvním svého druhu v ČR.

Jako první komerční instituce v České republice ustanovila Česká spořitelna institut ombudsmana, ochránce práv klientů, prostřednictvím kterého buduje dlouhodobé a kvalitní vztahy s klienty. Zcela nový přístup k poskytování služeb, s důrazem na rozvoj moderních komunikačních nástrojů, umožňuje České spořitelně rychle a efektivně reagovat na požadavky trhu.
 

Otevřenou společnost

Česká spořitelna je  transparentní společností. Proto již dlouhodobě veřejnost pravidelně otevřeně informujeme o aktuálním dění v bance i v dceřiných společnostech včetně finančních výsledků. Česká spořitelna tak dlouhodobě patří mezi informačně nejvstřícnější společnosti.
 

Základní fakta k 30.6. 2014

Aktiva celkem 

900,3 mld. Kč

Počet klientů České spořitelny

5 091 138

Počet aktivních klientů přímého bankovnictví SERVIS 24 a BUSINESS 24

1 668 303

Počet poboček

644

Průměrný počet zaměstnanců Finanční skupiny České spořitelny

10 474

Počet karet 

3 146 490

Počet bankomatů

1 546

Aktuální akcionářská struktura České spořitelny

Akcionář Podíl na základním  kapitálu (v %) Podíl na hlasovacích právech (v %)
Erste Group 98,97 99,52
Samosprávy 0,59 0
Ostatní 0,44 0,48

Aktuální rating České spořitelny

Ratingová agentura Dlouhodobý Krátkodobý

Fitch

A- F1

Moody's

A2 P-1

Standard & Poor's

A- A-2

Základní údaje o společnosti

Česká spořitelna, a.s.
sídlo: Praha 4, Olbrachtova 1929/62, PSČ 140 00
IČ: 45244782
DIČ: CZ 699001261
Zapsána v obchodním rejstříku Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1171.
Kód banky pro účely platebního styku: 0800

Prohlášení o členství v koncernu

Česká spořitelna, a.s., se sídlem Praha 4, Olbrachtova 1929/62, PSČ 140 00, IČ: 45244782, je členem koncernu Erste Group. Mateřskou společností koncernu Erste Group je Erste Group Bank AG, se sídlem Graben 21, 1010 Vídeň, číslo registrace společnosti FN 33209m. 

Česká spořitelna, a.s. je také řídící osobou koncernu Finanční skupina České spořitelny. Řízenými osobami koncernu Finanční skupina České spořitelny jsou:

brokerjet České spořitelny, a.s.
Česká spořitelna - penzijní společnost, a.s.
ČS do domu, a.s.
Erste Corporate Finance, a.s.
Erste Energy Services, a.s.
Erste Grantika Advisory, a.s.
Erste Leasing, a.s.
Factoring České spořitelny, a.s.
MOPET CZ a.s.
Realitní společnost České spořitelny, a.s.
REICO investiční společnost České spořitelny, a.s.
s Autoleasing, a.s.
Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.
VĚRNOSTNÍ PROGRAM IBOD, a.s.
CEE Property Developtment Portfolio 2 a.s.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 4.9.2015
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,020 - -0,04%
USD 24,245 + 0,76%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster