800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Profil České spořitelny

Dlouholetá tradice

Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy zahájila činnost Spořitelna česká, nejstarší právní předchůdce České spořitelny. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost. Více než 5,3 milionu klientů, které dnes Česká spořitelna má, hovoří zcela jasně o jejím pevném postavení na českém trhu.

Silné partnerství

Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě se 16,6 miliony klientů v sedmi zemích, z nichž většina je členy Evropské unie. V červenci roku 2001 Česká spořitelna úspěšně dokončila svou transformaci, která se zaměřila na zlepšení všech klíčových součásti banky. Česká spořitelna kontinuálně pokračuje ve zkvalitňování svých produktů a služeb a zefektivňování pracovních procesů.

Řešení všech finančních potřeb klientů

Česká spořitelna je moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy a na města a obce. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Finanční skupina České spořitelny je počtem přes 5,3 milionu klientů největší bankou na trhu. Česká spořitelna již vydala více než 3,2 mil. platebních karet, disponuje sítí 651 poboček a provozuje více než 1509 bankomatů a platbomatů. Na českém kapitálovém trhu patří Česká spořitelna mezi významné obchodníky s cennými papíry.

Jistota a důvěra


Banka roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013

Česká spořitelna získala v soutěži Fincentrum titul Banka roku 2013 a podesáté v řadě ocenění Nejdůvěryhodnější banka roku. Pavel Kysilka obhájil loňské a předloňské první místo a stal se opět Bankéřem roku. Česká spořitelna bodovala také v dalších kategoriích, na druhých místech skončily Hypotéka České spořitelny v soutěži Hypotéka roku a služby privátního bankovnictví v sekci Privátní banka roku. Druhé místo obsadila Česká spořitelna rovněž v hlasování handicapovaných spoluobčanů v kategorii Banka bez bariér.

tisková zpráva [nové okno]

       


           

 

Euromoney Best Bank in the Czech Republic 2013

Česká spořitelna získala ocenění Euromoney Best Bank in the Czech Republic 2013. Stala se tak nejlepší bankou v České republice a obhájila prvenství z loňského roku. Ocenění každoročně uděluje magazín Euromoney, odborný měsíčník specializující se na bankovní a kapitálové trhy. Česká spořitelna zvítězila v této soutěži i v roce 2009 a během posledních pěti let tak zvítězila hned třikrát.

tisková zpráva [nové okno]
 

Nejlepší banka 2013 v České republice podle magazínu Global Finance

Česká spořitelna je podle hodnocení amerického časopisu Global Finance nejlepší bankou v České republice. Časopis jmenoval celosvětově nejlepší banky na rozvíjejících se trzích za rok 2013 včetně střední a východní Evropy. Nejlepší bankou na Slovensku zvolil Global Finance Slovenskou spořitelnu, která je rovněž součástí Erste Group. Žebříček Global Finance hodnotí banky podle jednotlivých regionů i na globálním trhu již 20 let a za tu dobu se stal uznávaným srovnávacím faktorem ve finančním světě. Loni vyhlásil magazín Českou spořitelnu nejbezpečnější bankou ve střední a východní Evropě.

tisková zpráva [nové okno]
  

Zodpovědný partner společnosti

Česká spořitelna udržuje a rozvíjí mecenášskou tradici, která stála u samého zrodu spořitelnictví před 180 lety. Podporuje charitativní neziskové společnosti a organizace, občanská sdružení, obecně prospěšné organizace, nadace a nadační fondy. V roce 2002 se stala zřizovatelem Nadace České spořitelny, jejímž posláním je podpora projektů, které řeší závažné problémy české společnosti. Nadace strategicky směřuje svou podporu do oblastí často opomíjených jinými donátory: aktivní a důstojný život seniorů, prevence a léčba drogových závislostí a péče o lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Z prostředků nadace jsou finančními dary podporovány neziskové charitativní společnosti a sdružení, jako např. Charita Česká republika, Život 90, SANANIM, Drop In, Podané ruce, Palata – domov pro zrakově postižené, Nadační fond Livie a Václava Klausových a řada dalších neziskových organizací ve všech regionech ČR.  Od roku 2007 umožňuje Česká spořitelna všem svým zaměstnancům věnovat dva pracovní dny v roce na charitativní a obecně prospěšné účely. Svou společenskou zodpovědnost na finančním trhu prezentuje Česká spořitelna iniciativou politiky zodpovědného úvěrování. V lednu 2008 stála u zrodu Poradny při finanční tísni, nezávislé organizace, prvním svého druhu v ČR.

Jako první komerční instituce v České republice ustanovila Česká spořitelna institut ombudsmana, ochránce práv klientů, prostřednictvím kterého buduje dlouhodobé a kvalitní vztahy s klienty. Zcela nový přístup k poskytování služeb, s důrazem na rozvoj moderních komunikačních nástrojů, umožňuje České spořitelně rychle a efektivně reagovat na požadavky trhu.
 

Jsme otevřenou společností

Česká spořitelna je  transparentní a otevřenou společností. Proto již dlouhodobě veřejnost pravidelně otevřeně informujeme o aktuálním dění v bance i v dceřiných společnostech včetně finančních výsledků. Česká spořitelna tak dlouhodobě patří mezi informačně nejvstřícnější společnosti.
 

Základní fakta k 30.9. 2013

Aktiva celkem 

943,4 mld. Kč

Počet klientů České spořitelny

5 296 635

Počet aktivních klientů přímého bankovnictví SERVIS 24 a BUSINESS 24

1 552 362

Počet poboček

651

Průměrný počet zaměstnanců Finanční skupiny České spořitelny

10 409

Počet karet 

3 224 508

Počet bankomatů a platbomatů

1 509

Aktuální akcionářská struktura České spořitelny

Akcionář Podíl na základním  kapitálu (v %) Podíl na hlasovacích právech (v %)
Erste Group 98,97 99,52
Samosprávy 0,59 0
Ostatní 0,44 0,48

Aktuální rating České spořitelny

Ratingová agentura Dlouhodobý Krátkodobý

Fitch

A F1

Moody's

A2 P-1

Standard & Poor's

A A-1

Základní údaje o společnosti

Česká spořitelna, a.s.
sídlo: Praha 4, Olbrachtova 1929/62, PSČ 140 00
IČ: 45244782
DIČ: CZ 699001261
Zapsána v obchodním rejstříku Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1171.
Kód banky pro účely platebního styku: 0800

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.4.2014
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,440 - -0,07%
USD 19,863 + 0,04%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster