800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Předsednictví EU

Prvním dnem roku 2009 se na dobu šesti měsíců stala Česká republika - poprvé ve své historii - zemí, která předsedala Radě Evropské unie, tedy klíčovému rozhodovacímu orgánu a instituci EU. Funkční období předsednictví trvá šest měsíců a členské státy jej vykonávají na základě principu rovnosti a rotace.

Nejde jen o formální záležitost, ale je to jeden z nejdůležitějších nástrojů, jakým mohou členské země ovlivnit tvář a chod EU. Česká republika se stala moderátorem a vyjednavačem příslušné evropské agendy, což představovalo unikátní výzvu a příležitost. Její naplnění může každou zemi politicky, ekonomicky i společensky významně pozdvihnout v očích našich unijních partnerů.

Význam a důležitost našemu předsednictví dodávaly zejména nepříznivé vnější podmínky. Tehdejší finanční krize byla podle většiny ukazatelů nejhorší podobnou událostí od vzniku Evropských společenství v roce 1958. A v roce  2009 se naplno negativně projevila i v reálné ekonomice. Snaha minimalizovat dopady krize na hospodářskou aktivitu a život občanů EU, stejně jako zavedení takových systémových opatření, abychom podobnému vývoji do budoucna předcházeli, byly hlavními tématy evropské politiky za českého předsednictví. Nedostatkem práce naši politici a diplomaté rozhodně netrpěly.

Co je to předsednictví EU

Minulá a budoucí předsednictví EU

České předsednictví EU

Odkazy na další informace

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster