Platby kartou na internetu

Česká spořitelna uplatňuje pro platby na internetu nejvyšší stupeň zabezpečení – tzv. 3D Secure, a to jak na straně internetového obchodníka, pro kterého zajišťuje přijímání karet na internetu, tak na straně držitele karty. Co to znamená?

3D Secure na straně internetového obchodníka

Když se při nákupu na internetu rozhodnete zaplatit objednané zboží kartou, jste v okamžiku placení přesměrováni z internetových stránek obchodníka na stránky České spořitelny. Údaje ze své platební karty tedy zadáváte přímo bance, obchodník k nim nemá přístup a nemůže je zneužít. Banka obchodníkovi sdělí pouze výsledek transakce – zda proběhla úspěšně či neúspěšně. Přenos údajů do České spořitelny je zakódovaný, nedochází tak k volnému přenosu nechráněných dat na veřejné síti.

Zabezpečeného 3D Secure obchodníka poznáte podle toho, že má na svých stránkách uvedena tato loga:

  Verified by Visa   MasterCard - SecureCode

3D Secure na straně klienta – držitele karty

Jakmile si u své karty aktivujete službu 3D Secure, budete každou platbu kartou v zabezpečeném internetovém obchodě potvrzovat jednorázovým kódem, který pošleme formou SMS na váš mobilní telefon. Číslo mobilního telefonu si určíte při aktivaci služby. Aktivace i všechny SMS jsou zdarma.

Jaké výhody vám platba kartou na internetu přináší?

Více informací najdete na www.csas.cz/3dsecure [nové okno].