Lupiči ze Čkyně jsou již v rukou Policie

Police opět zabodovala: dva pachatele, kteří v pondělí 8. listopadu 2004 přepadli pobočku České spořitelny ve Čkyni na Prachaticku, dopadla ještě týž den. Hrozí jim až 12 let vězení.

Posílení bezpečnostních opatření, zdokonalení bezpečnostní techniky, školení zaměstnanců a   úzká spolupráce s Policí České republiky opakovaně přinášejí výsledky v oblasti bezpečnosti poboček České spořitelny. Během letošního roku zaznamenala Česká spořitelna ve své pobočkové síti 31 loupežných přepadení nebo pokusů o ně, přitom jen v 20 případech si zloději odnesli peníze.

Díky úzké spolupráci s Českou spořitelnou se Policii daří pachatele těchto trestných činů odhalit během velmi krátké doby, v řádu několika málo dní či dokonce hodin, tak jak tomu bylo ve Čkyni. Lupičům hrozí tresty odnětí svobody až na 12 let. V současné době se připravuje novela trestního zákona a horní hranice by měla být zvýšena na 16 let. 

Přestože pokusy o přepadení neustávají, Česká spořitelna s potěšením konstatuje, že její rozsáhlá bezpečnostní opatření jsou účinná a bude tuto oblast dál bedlivě sledovat a posilovat. Česká spořitelna oceňuje práci Policie ČR a nadále jí bude poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů. Banka věří, že se brzy  podaří zvrátit trend přepadání poboček, který se v uplynulých měsících nebezpečně rozmohl. 

Klára Gajdušková,
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.