Jak platit kartou

V MHD konečně zaplatíme běžnou platební kartou

Ani Opencard, ani Lítačkou. Už od srpna 2018 budeme moci zaplatit v MHD svou platební kartou, což ocení především ti, kteří nemají časový kupon a městskou dopravou cestují jen občas. Stačí mít u sebe platební kartu a můžete nastoupit bez nervů, že se například SMS jízdenka někam zatoulala.

Tato nová a vítaná možnost platby za MHD je součástí tzv. multikanálového odbavovacího systému, do kterého budou i nadále patřit Lítačka, případně Opencard, stejně jako papírové a SMS jízdenky. Kromě už zmíněné platební karty však bude možno nově platit také prostřednictvím aplikace a e-shopu. Platební kartu jednoduše zaregistrujete do systému, nahrajete na ni jízdenky a budete se s ní prokazovat stejně jako nyní s Lítačkou nebo Opencard. Zavedení jednotného odbavovacího systému je podle vedení města nutné i pro plánované úplné sjednocení systémů veřejné dopravy v Praze a Středočeském kraji.

Jízda načerno se tak stane už jen záležitostí adrenalinových dobrodruhů. Výmluvu, že jízdenku nebylo kde sehnat, totiž černému pasažérovi nespolkne už ani opravdu naivní revizor.

Zpět

Zpět nahoru
Zavřít

Rádi vám poradíme

Zanechte nám své telefonní číslo nebo e-mail
a my se vám ozveme zpět co nejdříve!

Zadejte prosím telefonní číslo nebo váš e-mail.
Zadejte prosím telefonní číslo (alespoň 9 číslic).
Zadejte prosím e-mail ve správném formátu.
NEBO

Zadejte prosím text vašeho vzkazu (alespoň 10 znaků).

Omlouváme se, formulář se nepodařilo odeslat, zkuste to prosím později.