800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

e-commerce 3-D Secure

Moderní platební brána pro přijímání platebních karet a mobilních peněženek.

Online platební brána České spořitelny umožňuje bezpečné a pohodlné platby prostřednictvím platebních karet asociací Visa, MasterCard a Diners Club. Jde o ověřené a moderní řešení využívané stovkami tuzemských obchodníků – od menších e-shopů až po největší hráče na českém trhu. Platební brána nabízí plnou podporu zobrazení na mobilních zařízeních (telefonech a tabletech).

Co e-commerce ČS nabízí?

  • Akceptované platební karty: Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro a Diners Club
  • Akceptované měny: CZK (česká koruna), EUR (euro), GBP (britská libra),  USD (americký dolar), CAD (kanadský dolar), HRK (chorvatská kuna), DKK (dánská koruna), HUF (maďarský forint), LTL (litevský litas), NOK (norská koruna), RUB (ruský rubl), SEK (švédská koruna), CHF (švýcarský frank), RON (rumunský leu), TRY (turecká lira), BGN (bulharský leva), PLN (polský zlotý)
  • Podporované jazyky: čeština, slovenština, angličtina, němčina, španělština, portugalština, ruština, ukrajinština, polština, maďarština, rumunština; lze rozšířit o další jazyky
  • Možnost akceptovat platební karty vydané kdekoliv na světě
  • Možnost vytvářet a zpracovávat transakce přes XML rozhraní
  • Účtování v CZK, možnost účtovat i v EUR na eurový účet a dalších měnách
  • Potvrzující e-maily po každé provedené transakci pro obchodního partnera i držitele karty
  • Webové rozhraní Back Office pro správu a kontrolu provedených transakcí
  • Avíza s detailním rozpisem provedených plateb – elektronická i tisková, více formátů

Registrované platby

Funkce Registrovaná platba umožňuje držiteli karty uložit si údaje o kartě (číslo karty, datum expirace) a využít je pro budoucí nákupy ve stejném e-shopu. Pro zaplacení již zaregistrovanou kartou pak stačí zadat její CVV2/CVC2 kód, což činí proces platby ještě rychlejším a pohodlnějším z pohledu zákazníka. Registrovanou platbu nabídla ČS jako první na českém trhu a její zavedení je samozřejmě zdarma.

Pokud máte zájem o aktivaci této služby, obraťte se na Vašeho obchodního zástupce nebo nás kontaktujte na adrese chciprijimatkarty@csas.cz.

One Click Payments

Rok 2014 přináší další novou funkci, jejíž hlavním cílem je usnadnit platbu kartou ve Vašem e-shopu nebo mobilní aplikaci. Název této novinky je One Click Payments.

Nyní můžete platbu kartou jednoduše integrovat do Vaší mobilní aplikace. Držiteli karty se při první platbě zobrazí standardní platební brána, kde zadá údaje o platební kartě a případně údaje pro 3-D Secure ověření, čímž je zajištěna nejvyšší možná úroveň zabezpečení. Příští platba ale již probíhá kompletně na pozadí prostřednictvím XML rozhraní, a to bez nutnosti zobrazit platební bránu. Váš klient tedy zůstává po celou dobu platby v prostředí Vašeho e-shopu nebo aplikace a může zaplatit jedním kliknutím během několika málo vteřin, navíc bez nutnosti zadávat jakékoliv karetní údaje.

Pokud máte zájem o aktivaci této služby, obraťte se na Vašeho obchodního zástupce nebo nás kontaktujte na adrese chciprijimatkarty@csas.cz.

Jak je řešeno zabezpečení?

Pro přijímání platebních karet je využíváno řešení 3-D Secure. Tento způsob placení umožňuje kromě ověření samotné karty i ověření identity držitele karty (většinou prostřednictvím SMS kódu zaslaného během platby), což výrazně zvyšuje úroveň zabezpečení transakce a snižuje riziko zneužití karty.

Držitel karty zadává údaje o kartě přímo v prostředí ČS, obchodník tedy nemá vůbec přístup ke karetním údajům svých zákazníků. Veškeré citlivé karetní údaje jsou ukládány v zabezpečeném prostředí banky. V případě registrované platby je navíc k těmto údajům připojeno unikátní identifikační číslo klienta („cardholderID“), které klientovi přiřadí obchodník na svém e-shopu. Karetní údaje se potom na platební bráně načítají právě na základě tohoto klientského ID.

Během procesu platby probíhá na pozadí ověřování dat mezi systémem ČS a systémem obchodníka, aby bylo zajištěno, že nedošlo k zásahu třetí strany do platebních údajů (částka, měna apod.). Tato komunikace mezi systémy je šifrována zabezpečeným protokolem HTTPS.

Jaké jsou technologické požadavky?

Platební bránu ČS lze jednoduše implementovat do jakéhokoliv systému, není tedy vázaná na žádné konkrétní e-shopové řešení. Komunikační rozhraní na straně e-shopu lze napsat v libovolném programovacím jazyce.

Ať už si e-shop spravujete sami, nebo využíváte předpřipravené řešení od externí firmy, integrace platby kartou do Vašich stránek je jednoduchý proces a banka Vám během testování i provozu poskytne kvalifikovanou podporu.

Pro více informací o technologické stránce platební brány kontaktujte podporu e-commerce na adrese e-commerce@csas.cz.

  

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster