800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

SERVIS 24 - Internetbanking

Pohodlná obsluha a kontrola Vašich financí.

SERVIS 24 Internetbanking - zabezpečení

Oprávnění k užívání služby

K prokázání Vaší totožnosti, a tím i zamezení přístupu k Vašim bankovním údajům třetí osobou používá aplikace internetového bankovnictví jedinečné bezpečnostní prvky. Klientské číslo a heslo pro Internetbanking (případně aktuální heslo pro Telebanking), klientský certifikát či přihlašovací SMS. Po správném zadání uvedených údajů a jejich ověření jste oprávněni užívat všechny pasivní funkčnosti. Své heslo pro Internetbanking si můžete kdykoli změnit, volitelně pomocí grafické klávesnice. Internetbanking musí být při prvním použití aktivován zadáním ještě dalších specifických údajů, které znáte jenom Vy, takže bez Vašeho vědomí nemůže být aktivace provedena nikým jiným.

Zabezpečení transakcí

Všechny aktivní transakce je nutné dodatečně autorizovat pomocí autorizačního SMS kódu či klientského certifikátu.

Metodu autorizačních SMS můžete nastavit v jakékoli pobočce České spořitelny - pokud nemáte možnost přijít do pobočky České spořitelny osobně, můžete o nastavení autorizačních SMS požádat korespondenčně.

Všechny uvedené prostředky zabezpečení transakcí tak jednoduše zajistí, že transakce může být zadána jenom Vámi.

V aplikaci je možné nastavit zasílání potvrzení o bankou přijatých transakcích prostřednictvím SMS zpráv. Rovněž lze nastavit zasílání SMS zpráv nebo emailů o změně zůstatku či překročení/poklesu zůstatku oproti nastaveným limitům.

Zabezpečení dat v bance

Banka je chráněna proti napadnutí svých systémů účinnou kombinací hardwarových a softwarových obranných prvků jako jsou firewally, detektory průniku nebo oddělením jednotlivých informačních systémů od přístupu z Internetu. Účinnost těchto ochran je pravidelně kontrolována vzhledem k bezpečnostním politikám banky.

Bezpečnost komunikace s bankou přes Internet

Pro základní bezpečnost Vašich příkazů musí být zajištěno, aby příkaz k bankovní operaci nebyl nikým modifikován. K tomuto účelu je použito silné 128 bitové šifrování komunikace s bankou po Internetu pomocí technologie SSL. Pro navázání šifrované komunikace je navíc použit certifikát serveru banky vydaný důvěryhodnou certifikační autoritou, který zajistí, že skutečně komunikujete s bankou a ne s někým, kdo se za aplikaci internetového bankovnictví pouze vydává.

Při přihlášení si ověřte, že se přihlašujete ke stránkám banky na správném místě:

  • po otevření přihlašovací stránky SERVIS 24 Internetbanking zkontrolujte, že v adresním řádku v horní části internetového prohlížeče se Vám zobrazuje adresa https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ib/base/usr/aut/login?execution=e1s1
  • posledních verzích prohlížečů je řádek podbarven zeleně
  • po kliknutí na zeleně podbarvenou část řádku se zobrazí informace o certifikovaném zabezpečení
  • v závislosti na typu prohlížeče se zobrazuje ikona zamčeného visacího zámku

Adresní řádek v prohlížeči Firefox verze 3.6

Adresní řádek v prohlížeči Firefox verze 3.6

Adresní řádek v prohlížeči Internet Explorer verze 8

Adresní řádek v prohlížeči Internet Explorer verze 8

Jestliže máte podezření, že některý z výše uvedených kontrolních znaků postrádáte, doporučujeme nevkládat přihlašovací údaje a kontaktovat linku podpory SERVIS 24 na čísle 956 777 956.

E-maily informující o změně zůstatků, elektronické výpisy stahované ze služby SERVIS 24 Internetbanking a potvrzení o bankou přijatých transakcích ve formátu PDF jsou zabezpečeny digitálním podpisem.

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster