800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Melinda

Aplikace Melinda vám nabízí jednoduchý způsob, jak přispívat potřebným. Postačí chytrý telefon, účet u České spořitelny a placení kartou. Na které dobročinné projekty a v jaké výši budete přispívat, si sami snadno nastavíte přímo v aplikaci. Pár kliknutími si vyberete míru zaokrouhlení plateb kartou i měsíční limit štědrosti. Darovat lze i jednorázově. Příspěvky zaslané prostřednictvím Melindy jsou navíc daňově uznatelné. Vaše příspěvky darujeme v plné výši neziskovým organizacím. Pomáhejme. Stačí málo!

Způsoby darování

Melinda posouvá dárcovství o několik mílí vpřed. Nemusíte přemýšlet, jak přispět, komu se ozvat a co vyplnit.

Zaokrouhlete platby kartou
Přispívejte snadno při každé platbě kartou - jako byste nechávali spropitné. S každým svým nákupem tak pošlete pár drobných na dobrou věc. A můžete si nastavit i maximální výši příspěvků.
V aplikaci si nejprve zvolíte míru zaokrouhlení - ve výchozím nastavení Melinda nabízí zaokrouhlení na celé desetikoruny; vy si toto nastavení můžete kdykoli upravit na celé pětikoruny, padesátikoruny, stokoruny... Každý váš nákup bude zaokrouhlen dle aktuálního nastavení. Ve výpisu pak vedle této platby kartou u obchodníka najdete i jako další transakci svůj příspěvek na dobrou věc.

Příklad zaokrouhlení na celé desetikoruny: Svůj nákup v obchodě za 236 Kč zaplatíte kartou. Ve svém výpisu z účtu najdete tuto platbu s částkou 236 Kč a hned pod ní najdete dodatečnou transakci “příspěvek Melinda zaokrouhlení platby kartou” s částkou 4 Kč”.

Nastavte si také svůj “limit štědrosti”, tzn. částku, kterou chcete maximálně přispět v jednom kalendářním měsíci. Po dosažení limitu již nebudou vaše platby dále zaokrouhlovány.

Pošlete projektu jednorázový dar
Poslat příspěvek potřebným je s Melindou snadné. Nemusíte vyplňovat žádné platební příkazy ani variabilní symboly. To vše za vás udělá Melinda.
V aplikaci si vyberete dobročinný projekt nebo organizaci a zvolte výši jednorázového příspěvku. Pokud máte více účtů, stačí zaškrtnout ten správný, ze kterého chcete přispět, a dar potvrdit.
Měsíčně můžete s Melindou takto věnovat 10 000 Kč.

Podporované projekty

V aplikaci najdete přehled aktuálně vypsaných projektů, u kterých můžete sledovat jejich oblíbenost a také kolik korun už se na ně podařilo vybrat. Vyberte si ty, na které chcete zaokrouhlováním přispívat a vytvořte si svou vlastní “frontu projektů”. To, jak jste v průběhu roku štědří, najdete v záložce “ukončené projekty”.


Melinda vám nabízí i daňové zvýhodnění

Příspěvky zaslané pomocí aplikace Melinda jsou daňově uznatelné. Můžete tak ušetřit na dani z příjmů. Podrobnosti o tom, jak dosáhnout úspory na dani se dočtete ZDE

Co potřebujete, abyste mohli používat Melindu

Abyste mohli s Melindou darovat, musí vám být alespoň 15 let a potřebujete mít:

  • osobní účet u České spořitelny (a mít oprávnění k disponování s penězi na tomto účtu),
  • aktivovanou službu Internetbanking (znát klientské číslo a heslo pro internetové bankovnictví - obě zadáváte při prvním přihlášení se do aplikace Melinda),
  • chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android (4.0 a vyšší) nebo iOS (7 a vyšší). (Aplikace je vyvinuta pro mobilní telefony, lze ji používat i na většině tabletů, ale kompatibilitu Melindy nedokážeme garantovat na všech typech.)

Jak aplikace vypadá?


Aktuálně vypsané projekty

Vybírejte z desítek projektů. Sledujte jejich oblíbenost a kolik korun už se na ně podařilo vybrat.

Přehled účtů

Ukončené projekty

Sledujte, jak štědří jste v průběhu roku byli.
Přečtěte si, jak byly Vaše příspěvky využity

Detail transakce


Dva způsoby darování

Přispívejte pravidelně a Melinda zaokrouhlí Vaše platby kartou. Nebo přispějte jednorázově.

Menu aplikace


Nastavení zaokrouhlování

Zaokrouhlování máte pod kontrolou - nastavte výši zaokrouhlování a určete si vlastní měsíční limit.

Zůstatek účtu po ruce

Potřebujete radu nebo pomoc?

Zavolejte zdarma na 800 207 207.

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster