800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Vaše dotazy - Předschválené úvěry

Z jakých dat banka při oslovování klientů vychází?

Nabídky nejsou v žádném případě zasílány náhodným klientům –  banka vždy vychází z informací, které o klientovi má k dispozici. K takovým informacím patří výše příjmu, transakční historie, úvěrové chování v minulosti, atd. Právě tyto informace umožňují nastavit konkrétní výši úvěru.

Jaká je výhoda předschválených úvěrů pro klienta?

Pro klienta je pak vyřízení takového úvěru administrativně jednodušší a cenově výhodnější. Banka oslovené klienty zná, tudíž jejich rizikovost je pro banku nižší, a proto je schopna nabídnout i výhodnější podmínky. Pro klienta není nabídka nijak závazná – záleží jen na něm, zda na ni přistoupí či nikoli.

Dostanu nabízenou částku vždy? Musím ještě předkládat další dokumenty?

Nabídky předschválených úvěrů dostávají zejména klienti, kteří si nechávají zasílat příjem na účet vedený v bance, takže banka zná výši jejich pravidelného příjmu. V tomto případě klient získá prostředky pouze na základě předložení průkazu totožnosti a podpisu úvěrové smlouvy. Nicméně i v tomto případě si aktualizujeme údaje o klientovi, provádíme tzv. credit scoring (proces posouzení klientovy schopnost splácet).  

V ojedinělých případech se může stát, že mezi vygenerováním nabídky na úvěr a žádostí klienta se finanční situace klienta změní. Například, že si vezme jiný úvěr nebo se dostane do problémů se splácením. Pak se může stát, že úvěr je snížen nebo zcela zamítnut.

Banka oslovuje ale i klienty, kteří u ní sice mají účet, ale další informace pro vytvoření individuální nabídky úvěru bance chybí. Klient obdrží obecnou nabídku upozorňující na možnost sjednání úvěru. Situace v pobočce pak tedy probíhá následovně: poté, co klient přijde do pobočky a o úvěr projeví zájem, zeptá se ho poradce i na výši příjmů. Pouze na základě předložení průkazu totožnosti a ústním sdělení výše příjmu pak klient podepíše úvěrovou smlouvu, ve které je uvedeno, že čerpání prostředků proběhne po předložení dokladu o výši příjmů.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster