800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Vaše dotazy - Karty - Karta podle Vás

Co je služba Karta podle Vás?

Tato služba Vám umožňuje vytvořit si vlastní design své platební karty. Pro tvorbu designu můžete použít vlastní obrázek nebo obrázek z galerie, kterou pro Vás připravila Česká spořitelna. Vámi vytvořený design bude následně vytištěn na platební kartu.

Jak a kde si mohu o tuto službu požádat?

O službu můžete požádat na stránce www.kartapodlevas.cz [nové okno], případně v pobočce České spořitelny.

Na www.kartapodlevas.cz [nové okno] je pro Vás připravena jednoduchá aplikace, pomocí které si zvolený obrázek nahrajete a podle sebe upravíte tak, aby na kartě vypadal co nejlépe.

Pro jaké typy karet je tato služba určena?

Pro soukromou debetní kartu Visa Classic.

Informace o této kartě získáte na internetových stránkách České spořitelny v části Osobní finance/ Produkty a služby/ Karty/ Debetní karty k účtům.

Kdo může požádat o tuto službu?

O Kartu podle Vás může požádat majitel osobního účtu/konta.

Je tato služba zpoplatněna?

Služba je zdarma:

  • pro debetní karty Visa Classic vydané k Osobnímu účtu České spořitelny II nebo k Osobnímu kontu,
  • pro kreditní karty Odměna (pro kreditní karty byla služba zrušena v 7/2016; platí pro karty s obrázkem vydané před tímto datem)

U ostatních karet je služba zpoplatněna podle platného Ceníku České spořitelny.

V případě karet, u kterých je služba zpoplatněna, je poplatek účtován pokaždé, kdy se karta se schváleným obrázkem vyrábí. Současně s cenou za službu banka účtuje cenu za vydání náhradní nebo pokračovací nebo nové karty dle ceníku.

Mohu o službu požádat kdykoliv po dobu platnosti karty?

Ne, o změnu designu karty je možné žádat nejpozději 3 měsíce před koncem platnosti platební karty. Doba platnosti je uvedena na přední straně karty.

Existují nějaké motivy, které nemohu pro design karty použít?

Ano, zakázané motivy jsou uvedeny v Pravidlech pro nahrání obrázku [nové okno]. Česká spořitelna zvolený vzhled karty dle těchto pravidel posoudí a buď jej schválí nebo zamítne.

Co se stane v případě, kdy skončí platnost karty, na které je vytištěn můj obrázek?

Česká spořitelna Vámi zvolený design karty automaticky uchovává. Jakmile Vám skončí platnost stávající karty a máte zadáno vydávání pokračovací karty, bude Vám tato karta vydána s naposledy sjednaným obrázkem. Stejný postup bude uplatněn i v případě, kdy požádáte o vyrobení náhradní karty (nefunkční karta, ztracená/odcizená karta). Opět bude vyrobena karta s naposledy sjednaným obrázkem.

Jak probíhá podání žádosti o kartu a volba designu karty?

Na stránce www.kartapodlevas.cz [nové okno] nebo www.csas.cz/kartapodlevas [nové okno] nejprve zvolíte, zda máte zájem o změnu designu své stávající karty nebo zda chcete požádat o novou platební kartu s vlastním designem. Poté vyplníte základní údaje o požadované kartě a pomocí jednoduché aplikace si vytvoříte design své karty. Po vytvoření designu karty doplníte další údaje do žádosti o kartu a celou žádost elektronicky odešlete.  

Popis jednotlivých kroků procesu podání žádosti je popsán v Návodu k použití služby Karta podle Vás [nové okno], který máte k dispozici na internetových stránkách banky.

Co následuje poté, kdy vyplním a odešlu žádost o kartu s vlastním designem? Jak a kdy se dozvím, co se s mou žádostí děje?

Informace o průběhu zpracování žádosti Vám budeme zasílat prostřednictvím e-mailových zpráv na Vámi zadanou adresu.

Jakmile vyplníte a odešlete žádost, zašleme Vám zprávu, která bude obsahovat hypertextový odkaz. Kliknutím na tento odkaz potvrdíte svůj zájem o kartu a správnost zadané e-mailové adresy. Vaše žádost tak bude zařazena ke zpracování.

Dále obdržíte e-mailovou zprávu – potvrzení o zpracování Vaší žádosti a o schválení nebo neschválení Vámi zvoleného obrázku.  

Kdy a jak mi bude platební karta doručena?

Karta pro Vás bude připravena 10 pracovních dnů poté, co obdržíte zprávu o tom, že Váš obrázek byl schválen. Informaci o schválení obrázku obdržíte na e-mailovou adresu uvedenou v žádosti o službu.

Kartu si budete moci vyzvednout ve své pobočce České spořitelny nebo Vám bude doručena způsobem, který jste si sjednal(a), tj. zaslání poštou, zaslání do zahraničí nebo vyzvednutí v jiné pobočce, než ve které je veden účet.

Vlastním platební kartu České spořitelny a mám zájem o změnu designu této karty - jak mám postupovat?

Na internetových stránkách služby stačí jednoduše zvolit, že si přejete vytvořit vlastní design své stávající platební karty.

Následně Vám bude vyrobena náhradní karta s Vámi zvoleným designem karty.

Abyste nezůstal(a) bez přístupu ke svým penězům na účtu, zůstane po dobu výroby náhradní karty Vaše původní karta platná. Vaše původní karta bude zneaktivněna (zablokována) 1 měsíc poté, kdy bude Vaše nová karta připravena k vyzvednutí v pobočce nebo doručena poštou na Vaši adresu.

Na internetových stránkách banky je Vám k dispozici Návod k použití služby Karta podle Vás [nové okno].

Mohu požádat o tuto službu v případě, že nejsem klientem České spořitelny, tj. nemám platební kartu České spořitelny? Jak mám v takovém případě postupovat?

Pokud máte zájem o vydání nové debetní karty s vlastním designem, je nutnou podmínkou založení účtu u České spořitelny. O novou debetní kartu s vlastním designem je možné požádat na internetových stránkách služby nejdříve druhý kalendářní den (D+2) po dni, kdy byl účet založen.  

Na internetových stránkách služby jsem si vytvořil(a) design karty, vyplnil(a) žádost a odeslal(a) ji. Mohu ještě změnit nahraný obrázek?

S ohledem na proces zpracování žádosti o kartu nelze po potvrzení žádosti o kartu měnit ani zrušit design, který je ke kartě nahrán.

Karta Vám bude vyrobena do 10 pracovních dnů po schválení Vámi zvoleného vzhledu karty. Po obdržení karty si kdykoliv můžete zvolit jiný vzhled.

Jak vlastně vytvořím design karty? Není to složité a nezabere mi to mnoho času?

Vytvoření designu karty Vám zabere jen několik minut. Součástí žádosti o kartu je jednoduchá a srozumitelná aplikace, pomocí které si zvolený obrázek upravíte tak, aby na kartě vypadal co nejlépe.

Pokud si nejste jist(a), zda to zvládnete napoprvé, vše si nejprve vyzkoušejte - můžete použít Demo [nové okno] umístěné na internetových stránkách služby www.kartapodlevas.cz [nové okno] (tlačítko "Chci vyzkoušet").  

Mohu si dále upravovat i obrázek, který jsem si vybral(a) z galerie?

Ano, obrázek z galerie (stejně jako svůj vlastní obrázek) můžete na stránkách služby dále upravit podle svých představ. Pro úpravu můžete využít ovládací prvky umístěné pod kartou. Obrázek lze na kartě posouvat (nahoru, dolů, doprava, doleva), otáčet (o 90 stupňů ve směru a proti směru hodinových ručiček), zvětšovat, zmenšovat nebo převracet.

Jaká bude skutečná velikost obrázku na kartě?

Obrázek bude vytištěn na celou plochu přední strany karty (5,5 cm x 8,5 cm). Součástí designu karty budou kromě Vašeho obrázku také ostatní prvky platební karty: logo banky, logo kartové asociace (Visa/MasterCard), čip, číslo karty atd.

Jak poznám, že je můj obrázek dostatečně kvalitní a bude na kartě vypadat dobře?

Váš obrázek musí splňovat požadavky, které jsou uvedeny na internetových stránkách služby. Čím větší bude rozlišení obrázku, tím lépe. Minimální možné rozlišení je 640 x 480 obrazových bodů (pixelů). Doporučené rozlišení je 2100 x 1350 obrazových bodů. Celková velikost obrázku nesmí být větší než 5 MB (megabytů).

Co se stane, pokud nebude obrázek schválen? Budu mít druhou šanci?

Ano, budete mít šanci nahrát jiný obrázek. V e-mailu s informací o neschválení Vámi zvoleného obrázku bude uveden odkaz jak a kde můžete nahrát jiný obrázek. Další obrázek však musíte nahrát nejpozději do 15 kalendářních dnů od nahrání prvního obrázku. Počet pokusů v rámci této lhůty není omezen.

Co se stane v případě, že můj obrázek bude zamítnut a nestihnu nahrát nový v požadovatném termínu?

V případě, že Váš obrázek bude zamítnut a Vy nezadáte v uvedeném termínu nový, vyhovující pravidlům pro nahrání obrázku, bude postup následující:

  • pokud jste žádal(a) o změnu designu své stávající karty, nebude změna provedena a zůstane Vám stávající karta,
  • pokud jste žádal(a) o novou platební kartu se službou Karta podle Vás, bude Vám vyrobena karta se standardním designem karet České spořitelny.

Mám již vydanou kartu s vlastním obrázkem a chtěl(a) bych se vrátit zpět ke standardnímu designu karet České spořitelny. Co mám dělat?

Požádejte o vydání náhradní karty se standardním designem v pobočce České spořitelny; tuto kartu Vám vydáme okamžitě.

U debetní karty můžete požádat o to, aby standardní design měla až Vaše příští vyráběná karta (tj. pokračovací karta v automatické výměně nebo náhradní karta).

Pozor, o změnu designu karty musíte zažádat nejpozději 2 měsíce před koncem platnosti své karty.

Jaké jsou technické požadavky pro použití služby Karta podle Vás?

Pro přístup na internetové stránky služby Karta podle Vás můžete použít následující internetové prohlížeče:

  • Internet Explorer (verze 8, 9, 10 a 11)
  • Chrome
  • Firefox
  • není optimalizováno pro mobilní zařízení (tablety a mobily)    

Pro správné fungování internetových stránek služby Karta podle Vás je nutné mít na počítači nainstalovaný program Adobe Flash Player 9.0 nebo jeho novější verzi (můžete si ho zdarma stáhnout ze stránek společnosti Adobe na adrese: www.adobe.com/products/flashplayer [nové okno]).

Přesto, že Váš internetový prohlížeč není ve výše uvedeném seznamu, je možné, že internetové stránky služby Karta podle Vás budou na Vašem počítači fungovat. Chcete-li nezávazně vyzkoušet, zda můžete na svém počítači stránky služby spustit, použijte Demo [nové okno] umístěné na internetových stránkách služby (tlačítko "Chci vyzkoušet").


Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 30.9.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,020 - -0,07%
USD 24,093 - -0,12%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster