800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Upozornění před nekalými praktikami

Vážení klienti,
chtěli bychom Vás varovat před nekalými praktikami, kterými se snažili neznámí pachatelé poškodit klienty jedné z tuzemských bank.

Postup podvodníků byl následující:

U klienta zazvoní důvěryhodně vypadající člověk (popřípadě dva lidé), který se prokáže falešným (leč důvěryhodně vypadajícím) průkazem banky a sdělí, že banka identifikovala u klientova internetového bankovnictví zásadní bezpečnostní problém. Dále sdělí, že byl vyslán, aby tomuto pro banku významnému klientovi pomohl problém vyřešit. Klienta následně požádá, aby se přihlásil do internetového bankovnictví. Při té příležitosti odpozoruje identifikační a autentizační údaje (např. nahraje na mobilní telefon).

Během následujícího dne či dvou pak banka zaznamená neplatný pokus o zadání příkazu k odeslání peněz z účtu (podvodník však nemá autentizační klíč, který se generuje vždy nový a je zaslán přímo klientovi, a tak transakce není řádně autorizována).

V České spořitelně jsme podobný případ dosud nezaznamenali, přesto bychom Vás na tyto nekalé praktiky rádi upozornili. Postup podvodníků se v žádném případě neshoduje s postupem České spořitelny. My naopak klienty vždy informujeme, aby si své přihlašovací údaje do internetbankingu chránili a nikomu je nesdělovali.

Další informace o bezpečnosti Vašich osobních údajů, platebních karet atd. najdete na našich internetových stránkách www.csas.cz v sekci Informace o bezpečnosti. Kdykoliv se také můžete obrátit na naši Informační linku 800 207 207, kde Vám rádi poradíme, jak se v dané situaci zachovat.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster