800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Pojištění vkladů

Novinky v pojištění vkladů

 

Vážení klienti,

novela zákona o bankách přinesla letos některé změny v pojištění vkladů (zůstatků na účtu nebo třeba i vkladních knížkách). 

Peníze na vašem účtu (stejně jako všechny vklady na účtech soukromých klientů v ČR) jsou standardně pojištěny Fondem pojištění vkladů. To znamená, že pokud by se kterákoli banka dostala do obtíží, máte své peníze pojištěné Fondem pojištění vkladů, a to u každé banky do výše 100 tisíc EUR. Tato základní výše náhrad se tedy nemění.

Nově však můžete získat náhradu i nad limit 100 tisíc EUR v případě, kdy obdržíte na účet částku, a to maximálně tři měsíce před dnem, kdy nastal rozhodný den pro výplatu z Fondu pojištění vkladů. Připsaná částka musí pocházet z úhrady kupní ceny při prodeji nemovitosti, vypořádání společného jmění manželů, výplaty pojistného plnění, dědictví, odstupného při výpovědi, apod.

Zároveň se mění podmínky u pojištění vkladů měst, obcí a krajů. Nově mohou být pojištěny vklady měst, obcí a krajů, jejichž daňové příjmy nepřesáhnou částku 500 tisíc EUR a tuto skutečnost bance doloží.

Informace o systému pojištění vkladů obdržíte nově při založení depozitního produktu, na který se pojištění vztahuje. Informaci, zda se na účet pojištění vztahuje, najdete také na výpisu z účtu, případně společně s ročním vyúčtováním/přehledem.
Podrobné informace k novinkám týkajícím se systému pojištění vkladů najdete na stránkách Fondu pojištění vkladů www.fpv.cz [nové okno].

Informační přehled o pojištění pohledávek z vkladů je k dispozici zde.

Česká spořitelna

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,030 - -0,04%
USD 21,902 + 0,74%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster