800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Cyklistické týmy České spořitelny

Cyklistické týmy České spořitelny

Česká spořitelna – Accolade cycling team

Spořitelna je generálním partnerem cyklistického týmu od roku 1994. Za tuto dobu tým dosáhl mnoha úspěchů, jeho závodníci získali několik republikových titulů, zvítězili v mnoha prestižních závodech a startovali i na několika olympijských hrách. Např. Pavel Camrda, Kateřina Neumanová v roce 1966 v Atlantě, Radim Kořínek v roce 2000 v Sydney a v roce 2004 v Aténách, Tereza Huříková bojovala o medaile v Pekingu v roce 2008.

V roce 2015 obsadili závodníci týmu první dvě místa v absolutním pořadí seriálu Kolo pro život. Vyhráli hned  12 z 16 závodů seriálu, což v předešlých ročnících nemá obdoby a kluci tak dali najevo svoji vyjímečnost. Skvělou sezónu podtrhli na Mistrovství ČR v maratónu, kde Pavel Boudný zvítězil a Matouš Ulman obsadil druhé místo.

Tým  v roce 2016 vstupuje do dalšího tříletého období. Česká spořitelna v pozici generálního partnera tým podpoří nejen na závodech v ČR, ale i na vybraných závodech v Evropě.
Pro letošní sezónu tým doplní i žena Jitka Škarnitzlová, která je v širším výběru pro Olympijské hry v Riu a má prakticky jistý start na letošním Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě. Po jejím boku budou tým reprezentovat Pavel Boudný, Matouš Ulman a Jan Rajchart. Všichni mají velkou šanci se prosadit  nejen v reprezentaci, ale zapojí se i do týmové soutěže Kola pro život, kde budou usilovat o prestižní celkové prvenství. Více na ceskasporitelna-accolade.cz [nové okno]

Složení teamu  2016:

Pavel Boudný – Elite
Matouš Ulman – Elite
Jan Rajchart  - Pod 23 let
Jitka Škarnitzlová – Elite woman
Pavel Čábelický – mechanik
Tomáš Gladiš – masér
Radim Kořínek – sportovní ředitel

Erste Premier - Petr Čech Team

Cyklistický tým je složený ze závodníků a nadšenců, pro něž je horská cyklistika hobby a srdeční záležitost, které jsou ochotní obětovat veškerý svůj volný čas. Tým vznikl před více než 10 lety z pravidelných účastníků seriálu Kolo pro život. V roce 2015 při své premiéře pod názvem Petr Čech Sport MTB se v seriálu Kolo pro život umístil na 3. místě v soutěži Team Prestige Trophy. Do své další sezóny vstupuje nově i v barvách Erste Premier. 

Hlavním cílem, vedle minimálně obhajoby třetího místa v hodnocení týmů seriálu Kolo pro život 2016 a medailových pozic v dalších významných bikových akcí v ČR, zůstává také hodně zábavy. Oporou týmu budou Petr Šťastný, Jiří Daněk, Denisa Stodůlková nebo Václav Doležal, kteří se pravidelně umísťují na medialových pozicích svých věkových kategorií a patří i k absolutní špičce v rámci průběžné soutěže jednotlivců Prestige Trophy, doplní je další skvělí sportovci a dlouholetí účastníci seriálu KPŽ, který se stal pevnou součástí jejich životního stylu.

Cyklistické centrum mládeže České spořitelny

Díky podpoře Cyklistického centra mládeže České spořitelny, ve spolupráci s dalšími partnery a zajištěním a podporou Sportovního gymnazia ve Vimperku, se povedlo  rozšířit základnu závodníků, kteří jsou schopni dosahovat výborných výsledků v celostátním i mezinárodním měřítku. 

Závodníci v kadetských a žákovských kategoriích úspěšně absolvovali mistrovství Evropy horských kol.
Ve sportovním kroužku je zapojeno okolo padesáti dětí, které se seznamují se základy sportu a závodění na kolech.
I v závodech seriálu Kola pro život České spořitelny prokazovali závodníci týmu vysokou výkonnost a pravidelně obsazovali stupně vítězů nejenom v juniorské kategorii, ale i v kategorii kadetů a žáků. Výsledky v těchto mládežnických kategoriích dávají příslib do budoucna a jistotu dalšího závodnického potenciálu.
V příštím roce bude tým opět registrován jako UCI MTB Team, což dává jistotu měření sil nejlepších závodníků se světovou špičkou. Zároveň ale bude tým hledat nové talenty v řadách mladých závodníků na českém poháru a Kole pro život České spořitelny.

Stále bohužel chybí podpora ze strany Českého svazu cyklistiky. Péče a výchova talentů šla mimo svaz a finance z MŠMT a podařilo se to vlastně jen díky podpoře ze soukromých zdrojů. Spojení se silným a tradičním partnerem Českou spořitelnou a.s a dalšími partnery pak přináší jistotu pro postupnou péči o cyklistické talenty. Více na cs-mtb.cz [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.1.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,07%
USD 25,495 + 0,79%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster