800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Český olympijský výbor a Český olympijský tým

 

 

Stejně jako tomu bylo v roce 2014, během olympijských her v ruské Soči, tak i letos se Česká spořitelna stala partnerem českého olympijského týmu, který je zastřešován českým olympijským výborem.

Český olympijský výbor (ČOV) byl založen 18. května 1899. Dle Olympijské charty má rozvíjet a šířit olympijské ideály a zastupovat a zabezpečovat účast České republiky na olympijských hrách.<

Česká spořitelna se pro roky 2016 - 2018 stává oficiálním partnerem Českého olympijského týmu.

Nejdůležitější sportovní událostí roku jsou dozajista právě olympijské hry, které se letos budou konat 5. - 21. srpna v Brazilském Rio de Janeiru. Českou republiku bude na olympijských hrách reprezentovat až stotřicetičlenná výprava sportovců.

Rio de Janeiro, druhé největší město Brazílie, se stane prvním jihoamerickým městem v historii, které bude hostit olympijské hry. Pořadatelství Her XXXI. olympiády bylo Riu, které se může chlubit nádhernými plážemi včetně věhlasné Copacabany nebo gigantickou sochou Krista Vykupitele, přiděleno v říjnu 2009. Rio tehdy zvítězilo nad španělským Madridem, japonským Tokiem a amerických Chicagem.

   

Vlajkonoše české výpravy vyberou před začátkem her v Riu sami olympionici. Volby se ujme Komise sportovců ČOV, která poprvé zvolila Šárku Strachovou před zimní olympiádou v Soči v roce 2014. „Má to tak být, olympijské hry patří sportovcům, ať tedy určí někoho ze svého středu. Velmi se to osvědčilo i nedávno na Evropských hrách v Baku, kde nesl vlajku triatlonista Tomáš Svoboda,“ dodává Martin Doktor.

Po úspěchu Olympijského parku Soči–Letná, který v průběhu zimní olympiády v únoru 2014 navštívilo přes 400 tisíc lidí, se Český olympijský výbor chystá projekt zopakovat. Nicméně letos nebude olympijský park v Praze, ale hlavním centrem olympijského fandění se stanou Jižní Čechy, oblast Lipenska s velkolepým projektem s názvem Rio-Lipno 2016. Další významné fanzóny poté ČOV připravuje v Ostravě, Pardubicích a v Plzni.

V olympijském parku Rio-Lipno 2016 si budou moci návštěvníci vyzkoušet všech 28 olympijských sportů a dalších nejméně 20 dalších zajímavých sportovních disciplín. Kromě nepřeberného množství sportů nabídne olympijský park návštěvníkům koncerty, divadelní vystoupení, street art, video art a atraktivní občerstvení i nápoje v brazilském stylu.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 16.1.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,020 - -0,04%
USD 25,469 + 0,50%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster