800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Bezpečnost mobilních aplikací

Používání mobilních aplikací ČS je bezpečné

... jen je potřeba dodržovat pár zásad.   Je to stejné, jako byste se zeptali: "Je bezpečné jezdit autem?"  Ano je, pokud budete dodržovat pravidla provozu. Stejně jako si dnes nedokážeme představit život bez auta, tak to samé se dá říci o mobilech a tabletech.

 

Bezpečnost našich aplikací je pravidelně prověřována nejen ze strany Banky, ale také ze strany jednotlivých obchodů s aplikacemi. Naše aplikace navíc využívají šifrovanou komunikaci s bankovními systémy. Budete-li se řídit následujícím desaterem, pak lze bez obav říci, že používání aplikací  České spořitelny je bezpečné.

 

Desatero správného užívání mobilních aplikací:

  1. Instalujte aplikace výhradně z oficiálních obchodů (GooglePlay obchod / App Store / WindowsPhoneStore).

  2. Připojujte se k internetu nejlépe prostřednictvím mobilních dat Vašeho operátora, případně přes důvěryhodné wi-fi sítě (to, že je wi-fi síť zaheslovaná neznamená, že je důvěryhodná!). Ověřte si, že se připojujete na jméno wi-fi sítě, kterou nabízí/garantuje místní poskytovatel.

  3. Používejte pouze originální operační systém dodaný výrobcem telefonu nebo autorizovaným prodejcem. Neprovádějte zásah do operačnímu systému, který umožňuje plný administrátorský přístup - tzv. Jail brake (pro iOS) či root (pro Android). Takto upravené přístroje nekupujte a nepoužívejte.

  4. U telefonů se systémem Android doporučujeme zakázat „instalaci z neznámých zdrojů“. Touto úpravou si zajistíte, že si stahujete a instalujete aplikace pouze z oficiálního úložiště Google Play Obchod.

  5. Pravidelně aktualizujte svůj operační systém. Výrobce Vašeho telefonu zpravidla poskytuje nové verze operačního systému. A to nejen z pohledu snazší obsluhy, ale také vyšší bezpečnosti.

  6. Používejte ve svém mobilním přístroji antivirový program/aplikaci (např. Avast, Eset, AVG atp.), který také najde ve svém “obchodě s aplikacemi”. Pravidelně aktualizujte tuto aplikaci a hlavně virovou databázi, aby byl antivir účinný.

Tip: využijte možnosti mít zaheslovaný celý telefon nebo jednotlivé aplikace.

 

   Standardní bezpečnostní doporučení platné pro práci na internetu samozřejmě platí i pro práci na mobilních zařízení:

  1. Pravidelně sledujte bankovní informace o bezpečnosti (např. zprávy v Internetovém bankovnictí v SERVIS 24.

  2. Chraňte si své bezpečnostní údaje, zvolte složitější heslo, které není snadné uhodnout (žádné 1234, datum narození atp.). Nenechte ho odpozorovat při jeho zadávání.

  3. Nereagujte na podvodné e-maily ani podivné zprávy přátel na sociálních sítích.

  4. Neotvírejte neznámé odkazy na cizí servery.

 

Co dělat při ztrátě nebo odcizení zařízení?

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení Vašeho mobilního zařízení, pak nám zavolejte na bezplatnou linku ČS na tel. 800 207 207, kde Vám na Vaše přání zablokujeme přístup do našich aplikací z daného přístroje. Tj. na dálku zrušíme registraci zařízení, kterou jste provedli na začátku používání aplikace. Takže i kdyby někdo znal Vaše heslo, tak ani pak se do aplikace nedostane.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster